close
تبلیغات در اینترنت
برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

گوگل 17

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟/برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟/برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟/برای داشتن محیط سالم چه ب

..

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

...

*** متاسفانه برخی از مطالب سایت حذف شدند ***

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

 

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

در ادامه مطلب ...

 

 

 

بسیاری از ما، جدا از استفاده از آفت کش ها و اندک موارد دیگر، درباره ارتباط میان موضوعات سلامتی و محیط زیست نگرانی چندانی نداریم. ما برای سالم بودن کارهای زیادی انجام می دهیم. مثلاً برای داشتن دور کمر مناسب ورزش می کنیم و مراقب میزان کلسترول خون مان هستیم. برای داشتن محیط زیستی پاک مواد را بازیافت می کنیم و شاید از ماشین های با مصرف سوخت مناسب استفاده می کنیم.

 

 

 

این روزها به دلیل شدت گرفتن تغییرات آب و هوایی و ویرانی های ناشی از آن، نادیده گرفتن طرفداری حفاظت از محیط زیست دیگر امکان پذیر نیست. هر چه ما در حال حاضر انجام می دهیم (و به خصوص ایجاد گازهای گلخانه یی) از لحاظ تاثیری که بر محیط زیست می گذارند، قابل اندازه گیری است. راه حل های بی اساس و غیرعلمی اغلب مشکلات عمیق تر و جدی تر را پیش پاافتاده نشان می دهند. ما از عهده کارهای آسان برمی آییم، زیرا سبب می شوند احساس خوبی پیدا کنیم، نه اینکه آنها تاثیرات بسیار خوبی داشته باشند.

 

 

 

 

 

سیاست هایی که دولت ها برمی گزینند، اهمیت بسیار بیشتری دارد. در هر حال گرچه پاسخ واقعی به این مساله ناشی از عمل فردی نیست، اما عملکرد های فردی هم می تواند پیامدهایی به دنبال داشته باشد. هشت نکته بهداشتی «سبز» که در زیر می آوریم به قصد همین ترکیب کردن بهداشت شخصی و زیست محیطی است.

 

 

 

 

 

۱) پیاده روی کنید یا با دوچرخه به سرکار بروید؛ حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش در اغلب روزهای هفته لازم است، اما در حالت ایده آل یک ساعت فعالیت جسمی با شدت متوسط در هر روز توصیه می شود. نمونه یک فعالیت با شدت متوسط دوچرخه سواری یا پیاده روی با سرعت هفت کیلومتر در ساعت است، اما بسیاری از ما با ماشین به محل کار خود می رویم و روز به روز بر تعداد ماشین ها در شهرها افزوده می شود و اضافه شدن هر ماشین گامی است به سوی گرم تر شدن سیاره ما. بنابراین آیا هم برای سلامتی ما و هم برای سیاره مان بهتر نیست که رفت و آمد روزمره مان را پیاده یا با دوچرخه انجام دهیم؟ ترکیب کردن ورزش و رفت و آمد روزمره، فعالیت جسمانی را به جزیی معمول از زندگی ما بدل می کند. اگر هم فاصله محل سکونت و کار زیاد است، می توان تا رسیدن به ایستگاه وسایل نقلیه عمومی پیاده روی یا دوچرخه سواری کرد، یا بخشی از مسیر را با ماشین طی کرد و بقیه آن را پیاده روی یا دوچرخه سواری کرد.

 

 

 

 

 

۲) زود به رختخواب بروید؛ بررسی های همه گیرشناسی رابطه میان خواب کم و افزایش وزن یا چاقی را نشان می دهد. علت این پدیده به تاثیر هورمون ها بازمی گردد. کم خوابی باعث کاهش میزان لپتین (هورمونی که به مغز پیام می دهد تا احساس سیری به وجود آید) و افزایش میزان گرلین (هورمونی که ما را گرسنه می کند) می شود. در این میان تمام چراغ ها، تلویزیون ها، کامپیوترها، اجاق های مایکروویو که کمک می کند شب هنگام بیدار باشیم، از برق استفاده می کنند و این برق در نیروگاه های حرارتی ایجاد می شود که از سوخت های فسیلی مانند نفت و گاز استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

۳) درجه دستگاه های تهویه مطبوع و گرمازا را کم کنید؛ انسان ها مانند پستانداران و پرندگان با تنظیم مداوم سوخت وساز دمای بدن شان را کنترل می کنند. وقتی هوا سرد است، سوخت وساز برای تولید گرمای بیشتر افزایش می یابد و هنگامی که هوا گرم است، عرق کردن و واکنش های دیگر سبب برطرف شدن انرژی های اضافی می شود. برخی از کارشناسان بر این عقیده اند که استفاده از وسایل گرمازا و به ویژه دستگاه های تهویه مطبوع و وسایل دیگر به شیوع چاقی بیش از حد کمک می کند. بنابراین با تنظیم ترموستات تان هم جلوی تنبل شدن سوخت وساز بدن تان را می گیرید و هم مقدار کمتری از نوع دیگری از انرژی را مصرف می کنید.

 

 

 

 

 

۴) ماهی بخورید؛ اینکه ماهی غذایی سالم است، نیاز به گفتن ندارد. ماهی به عنوان یک ماده غذایی منبع مهمی از اسیدهای چرب با زنجیره بلند امگا ۳ هم برای قلب و هم احتمالاً برای مغز شما مفید است. اما این سودمندی ها برای سلامت با تاوان هایی برای محیط زیست همراه است.

 

 

 

برخی از گونه های ماهی با مواد شیمیایی مانند جیوه و PCB ها (Polychlorinated biphenyl) آلوده شده اند. دسته های انواع دیگر ماهی ها در اثر صید بیش از حد به طور مخاطره آمیزی کم شده اند.

 

 

 

 

 

۵) از لامپ های کم مصرف استفاده کنید؛ استفاده از لامپ های فلورسنت کم مصرف کاملاً به نفع شماست، زیرا کمتر از دوسوم نسبت به لامپ های معمولی انرژی مصرف می کند و ۱۰ برابر بیشتر عمر می کند. هر یک از این لامپ ها با مصرف انرژی کمتر در طول عمر خودش از وارد شدن نیم تن دی اکسیدکربن اضافی به هوا جلوگیری می کند.

 

 

 

 

 

اما تمام لامپ های فلورسنت برای کارکردن نیاز به جیوه دارند و در انواع کم مصرف فشرده هر لامپ حدود پنج میلی گرم جیوه دارد. اگر این لامپ ها به شکل معمول وارد زباله ها شود، ممکن است این جیوه وارد هوا یا آب شود و سپس با ورود به زنجیره غذایی نهایتاً به ماهی که داخل بشقاب شماست، برسد. بنابراین این لامپ ها طوری دفع شوند که محیط زیست را آلوده نکنند.

 

 

 

 

 

 

 

۶) از ماجرای روغن نخل بیاموزید؛ در حالی که موج تبلیغات ضدچربی های ترانس بلند شده است، تولیدکنندگان غذا به دنبال جانشین هایی برای آنها می گردند. روغن نخل به عنوان یک گزینه احتمالی مطرح شده است. در امریکا گونه هایی از روغن های عاری از چربی های ترانس از مخلوط روغن نخل و روغن کانولا (که مملو از اسید چرب اولئیک است) تولید شده است.

 

 

 

در اروپا نیز روغن نخل به عنوان یک سوخت زیستی تجدیدپذیر که محیط زیست را آلوده نمی کند، به عنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی مانند نفت و بنزین مورد استقبال قرار گرفته است. اما برای تامین نیازهای فزاینده به روغن نخل، مناطق وسیعی از جنگل های استوایی در آسیای جنوب شرقی از بین می رود و به جای آنها درختان نخل کاشته می شود. کشاورزان هم پهنه های زمین های تورب دار را که با جذب دی اکسیدکربن به تعدیل اثر گازهای گلخانه یی کمک می کنند، زهکشی می کنند و می سوزانند.

 

 

 

به این ترتیب روغن نخل که در ابتدا داستان پریانی «سبز» به نظر می رسید، کم کم به کابوسی محیط زیستی تبدیل شده است. استفاده از روغن نخل ممکن است به خاطر نداشتن چربی های ترانس، از لحاظ بهداشت شخصی بهبودی به حساب آید، اما در مقابل حدود نیمی از مولکول های چربی در روغن نخل اشباع شده است و میزان کلسترول خون را می افزایند.

 

 

 

بنابراین نکته اخلاقی این قصه این است که در انتخاب جایگزین ها در حوزه بهداشت شخصی یا محیط زیستی نباید عجولانه عمل کرد. این جایگزین ها هم ممکن است جنبه های ناخوشایندی داشته باشند. بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که جانب احتیاط را نگه داریم.

 

 

 

 

 

 

 

۷) از میوه ها و سبزی های محلی استفاده کنید؛ خوردن سبزی و میوه برای حفظ سلامتی ضروری است. اما «مایکل پولان» در کتاب «تنگنای همه چیزخواری» پرسش های زیادی درباره اینکه این مواد چگونه به دست مصرف کننده می رسند، مطرح می کند. امروزه در عصر تجارت جهانی، میوه ها و سبزی ها از کشورهای مختلف برای مصرف در نقاط دیگر جهان حمل و نقل می شود. حمل و نقل سریع کیوی از نیوزیلند یا انگور از شیلی به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که انرژی ارزان باشد و انرژی ارزان در این عصر سوخت های فسیلی وارد شدن چندین تن گاز گلخانه یی و گرم شدن کره زمین را به دنبال دارد. بنابراین باید به خاطر حفظ محیط زیست هم که شده، از سبزی ها و میوه های محلی استفاده کرد.

 

 

 

در مقابل برخی از اقتصاددانان در این مورد ابراز تردید می کنند. دیدگاه آنها این است که گرچه تجارت جهانی هزینه های حمل و نقل بالایی به همراه دارد، اما تولید غذا را در جاهایی که بیشترین کارآمدی را دارند، ساماندهی می کند. به علاوه آیا عالی نیست که حتی در زمانی غیر از فصل معمول میوه تازه داشته باشیم؟

 

 

 

موضع میانه شاید این باشد که برای مواد غذایی تولید شده در محل خودمان اولویت قائل شویم. همچنین «سبزتر» خواهید بود اگر با دوچرخه یا پیاده برای خرید به این بازارهای میوه و تره بار محلی بروید.

 

 

 

 

 

 

 

۸) حمایت از ایجاد فضاهای سبز در بیمارستان ها و ساختمان های پزشکی؛ بسیاری از بیمارستان ها به دنبال مجلل تر شدن، ایجاد اتاق های خصوصی بیشتر و کسب تکنولوژی های پیچیده تر هستند و کمتر به دنبال آن هستند که ساختمان هایی «سبزتر» بسازند که ممکن است به بهبود بیماران هم کمک کند. ساختن بیمارستان با نور طبیعی نه تنها باعث صرفه جویی در انرژی می شود، بلکه روحیه بیماران را هم بهتر می کند.

 

 

 

همچنین با استفاده از تهویه مناسب و موادی که ترکیبات آلی فرار از خود متصاعد نمی کنند، می توان کیفیت هوای درون بیمارستان را بهتر کرد. البته ساختن چنین بیمارستان هایی کار یک نفر نیست، بلکه باید مسوولان را در احداث چنین ساختمان هایی تشویق و حمایت کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   ترجمه؛ راضیه آذرمی

HarvardHealthLetter, Apr.۲۰۰۷

 

 

گردآوری و تنظیم:گروه سلامت پرشین پرشیا www.persianpersia.com/health

روزنامه اعتماد ( www.etemaad.ir )

 

Monday 9th of April 2012 20:13:10_______۱۳۹۱-فروردين-۲۱

 

persianpersia

 

 

 

 

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟//

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

/برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟//

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

 

 

 

 

 

 

برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

هشت نکته بهداشتی برای سلامتی شما و محیط زیست-پرشین ...

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=8488&parentid=69&catid...

  ما برای سالم بودن کارهای زیادی انجام می دهیم. ... برای داشتن محیط زیستی پاک مواد را بازیافت می کنیم و شاید از ماشین های با مصرف سوخت مناسب استفاده می .... بنابراین باید به خاطر حفظ محیط زیست هم که شده، از سبزی ها و میوه های محلی استفاده کرد.

  برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد توصیه‌های عملی ... ...

  vista.ir/.../برای-داشتن-محیط-زیستی-سالم-چه-باید-کرد-توصیه‌های-عملی-زیست-محیط...

   نویسنده : ولدبیگی - برهان‌الدین محل نشر : کرمانشاه تاریخ نشر : ۱۳۸۱/۰۲/۰۴ رده دیویی : ۵۰۷. قطع : جیبی جلد : شومیز تعداد صفحه : ۵۲ نوع اثر : تالیف زبان کتاب ...

   توصیه هایی برای داشتن یک محیط کار شاداب و سالم - دیجیاتو

   digiato.com/article/2016/07/20/توصیه-هایی-برای-داشتن-یک-محیط-کار-شاداب/

    ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - لای استرینگر، متخصص طراحی محیط کار و نویسنده، در مورد اینکه ... داشتن محیط کار سالم، یک معادله ی برد-برد برای هر دو طرف است؛ هم کارفرما و هم کارمند. .... رابطه معنادار ساعات کاری طولانی و افزایش احتمال سکته مغزی؛ چه باید کرد؟

    زندگی سبز(روز جهانی محیط زیست)

    www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3282/.../زندگی-سبز(روز-جهانی-محیط-زیست)

     بله بچه ها، اگر ما باید از محیط زیست خودمان نگهداری کنیم، برای آن است که این ها همه ... دیروز برنامه ای را دیدم که در آن، عده ای، درخت های یک جنگل را قطع می کردند و می ... شهر یا روستایی که زندگی می کنید، به فکر پاکیزه نگاه داشتن محیط زیست باشید. ... بله بچه ها، با دیدن همین نقاشی، می توانید قدر فضای سالم و محیط زیست پاک را بدانید.

     برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد توصیه‌های عملی ... ...

     www.aftabir.com › ... › کتاب‌های منتشرشده در ایران › مسایل و خدمات رفاهی اجتماعی

      برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد توصیه‌های عملی زیست محیطی برای همگان.

      پیشنهاد برای داشتن محیط سالم کلاس دوم – کورد نیوز

      www.kurdnews1.ml/پیشنهاد-برای-داشتن-محیط-سالم-کلاس-دوم/

       ۱۷ ساعت پیش - البته دانش آموزای عزیز , یکی از کارهایی که برای داشتن محیط سالم حتما حتما نیاز هست اینه که .... کتاب : برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟

       ترکيب بهداشت شخصي و زيست محيطي - سیمرغ آنلاین ...

       www.siemorgh.nl/.../tarkib%20behdasht%20shakhsi%20wa%20zist%20mohiti.html

        ما براي سالم بودن کارهاي زيادي انجام مي دهيم. ... براي داشتن محيط زيستي پاک مواد را بازيافت مي کنيم و شايد از ماشين هاي با مصرف سوخت مناسب استفاده مي .... بنابراين بايد به خاطر حفظ محيط زيست هم که شده، از سبزي ها و ميوه هاي محلي استفاده کرد.

        آدینه بوک: برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ ...

        https://www.adinehbook.com/gp/product/9645551870

         برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه های عملی زیست محیطی برای همگان ~برهان الدین ولدبیگی - 964-5551-87-0 - بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب ...

         7 نکته برای داشتن زمین پاک - راسخون

         rasekhoon.net/article/show/130705/7-نکته-برای-داشتن-زمین-پاک/

          7 نکته برای داشتن زمین پاک. ... عقل و معقول از سویی، و تباین ذاتیِ عقل و عاقل از سوی دیگر، باید گفت: نمی‌توان ادامه . ... یوتانت دبیر کل سازمان ملل (1962- 1971) از ایده مک کونل استقبال کرد و این روز به ... 3- به انجمن‌های حمایت از محیط زیست کمک کنید. ... بایستی درخصوص داشتن محیطی سالم بسیار جدی تر عمل نموده و بعنوان یک کار ...

          کتاب: برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه‌های ...

          elmnet.ir/.../برای-داشتن-محیط-زیستی-سالم-چه-باید-کرد؟-توصیه‌های-عملی-زیست-مح...

           کتاب: برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه‌های ... مقاله نشریه: بررسی روابط انسان با محیط زیست در جوامع كنونی و راهكار لازم برای داشتن محیطی سالم.

           کتاب برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه های ...

           www.ketab.ir/modules.php?name=News&op=pirbook&bcode=228927

            کتاب برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه های عملی زیست محیطی برای همگان انتشارات طاق بستان تاریخ چاپ79/06/20 نوبت چاپ1.

            کتاب برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه های ...

            ketab.ir/modules.php?name=News&op=pirbook&bcode=261983

            کتاب برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه های عملی زیست محیطی برای همگان انتشارات طاق بستان جيبي شومیز تاریخ چاپ80/07/29 نوبت چاپ2.

            برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟ - معلم یار

            www.moallemyar.ir/tag/برای-داشتن-محیط-سالم-چه-باید-کرد؟

             پیشنهاد برای داشتن محیط سالم کلاس دوم,نقاشی محیط زیست سالم,راههای داشتن محیط سالم,برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟,گزارش در مورد محیط سالم,پیشنهاد برای ...

             چند پیشنهاد برای داشتن محیط سالم کلاس دوم - غنچه

             ghonche.site/search/چند-پیشنهاد-برای-داشتن-محیط-سالم-کلاس-دوم

              در واقع باید اقرار کرد که سلامت روانی و جسمانی، خواست همه انسان هاست و آرزوی داشتن شخصیت سالم، گامی به سوی رشد و تعالی معنوی نیز محسوب می گردد. برای داشتن ...

              داشتن محیط سالم چه پیشنهادی دارید - غنچه

              ghonche.site/search/داشتن-محیط-سالم-چه-پیشنهادی-دارید

               در واقع باید اقرار کرد که سلامت روانی و جسمانی، خواست همه انسان هاست و آرزوی داشتن شخصیت سالم، گامی به سوی رشد و تعالی معنوی نیز محسوب می گردد. انجام بعضی از ...

               همه باید برای داشتن هوای سالم و محیط زیست پاک تلاش کنیم

               dolat.ir/detail/210558

               ۲۵ دی ۱۳۹۰ - رحیمی در ادامه از صنعتگرانی که برای خدمت به بشریت و سلامت انسان تلاش کرده و اهتمام خود را برای داشتن هواییسالم به کار گرفته اند قدردانی کرد و ...

               برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه‌های عملی ...

               https://www.gisoom.com/.../کتاب-برای-داشتن-محیط-زیستی-سالم-چه-باید-کرد-توصیه...

               کتاب برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد؟ توصیه‌های عملی زیست محیطی برای همگان اثر برهان‌الدین ولدبیگی بوده و چاپ 3 آن در سال 1381 توسط انتشارات طاق ...

               همه باید برای داشتن هوای سالم و محیط زیست پاک تلاش کنیم | ...

               khabarfarsi.com/.../همه_باید_برای_داشتن_هوای_سالم_و_محیط_زیست_پاک_تلاش_کن...

                ۲۵ دی ۱۳۹۰ - همه باید برای داشتن هوای سالم و محیط زیست پاک تلاش کنیم ... شریف انسانی و محیط زیست در ستیز هستند، تصریحکرد: همانگونه که باید برای سالم ...

                چگونه بچه ها می توانند دوستدار محیط زیست باشند؟ - کتابک

                https://ketabak.org/content/چگونه-بچه-ها-می-توانند-دوستدار-محیط-زیست-باشند؟

                 ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - شما می توانید برای داشتن محیط¬ زیست بهتر، کارهای بسیاری انجام دهید. ... مواد غذایی خود - است، می تواند به تامین غذای سالم و محیط زیست پاک کمک کند. ... ها و شیرهای ظرف شویی و روشویی مناسب می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد.

                 سازمان حفاظت محیط زیست /اصلی/اخبار محیط زیست/برای ...

                 https://www.doe.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=news...

                  نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: برای داشتن محیط زیست سالم همه مردم باید تلاش ... مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام با نماینده ولی فقیه وامام جمعه ایلام دیدار کرد.

                  مدیر کل بهزیستی مطرح کرد : آموزش سالم نگه داشتن محیط ...

                  behzisty.kr.ir/index.php/اخبار/2017-10-12-08-27-40

                   ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - مدیرکل بهزیستی استان کرمان با مدیر کل محیط زیست کرمان در محل اداره محیط زیست دیدار و گفت و گو نمود. به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی ...

                   برای داشتن محیطی سالم چکار کنیم

                   www.mci-sms.com/g.aspx?q=برای_داشتن_محیطی_سالم_چکار_کنیم_&id...

                    مثلاً برای داشتن دور کمر مناسب ورزش ~م و مراقب میزان کلسترول خون مان هستیم. برای داشتن محیط زیستی پاک مواد را ... برای داشتن محیط زیستی سالم چه باید کرد ...

                    ۱۰ دلیل که باید شهرمان را تمیز نگه داریم - مردمان

                    www.mardoman.net/life/۱۰-دلیل-که-باید-شهرمان-را-تمیز-نگه-داریم

                     ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰ دلیل که باید شهرمان را تمیز نگه داریم اگر خانه‌تان پر از زباله و آشغال باشد و ... همه ما می‌دانیم که داشتن بهداشت خوب به سالم ماندن کمک می‌کند و درنتیجه عمرمان را طولانی‌تر خواهد کرد. ... اینطرف و آنطرف انداختن زباله‌ها محیط زیست را کثیف و‌آلوده می‌کند، ... افزایش می‌یابد و شهر چه از نظر اقتصادی و چه اجتماعی رشد خواهد کرد.

                     ربیعی: باید در تعریف توسعه تجدیدنظر شود/جامعه سالم در ...

                     www.andishehha.com/.../ربیعی:-باید-در-تعریف-توسعه-تجدیدنظر-شود-جامعه-سالم-...

                      ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - وی تاکید کردداشتن محیط زیست، سالم جامعه ای سالم و افرادی با نشاط خواهد داشت؛ چند سالی است که محیط زیست از الگوی توسعه دور افتاده بود که دولت ...

                      آوا - بیاید که شهرمان را از وجود کثافات پاک نماییم

                      avapress.com/vdcgu39w.ak9n34prra.html

                       همانطوریکه نظافت خانه و خانواده برای ما اهمیت دارد باید به نظافت شهر و محیط که در آن ... داشتن شهر و محیط سالم فواید فراوانی دارد که از جمله تاثیرات آن را می توان در دو ... درس می خوانند مقایسه کرد قسمیکه طفل سالم به خوبی می تواند دروس اش را بیاموزد و نیز ...

                       ایرنا - ترویج مشارکت همگانی برای داشتن محیط زیستی سالم

                       www.irna.ir/fa/News/82643577

                        ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ترویج مشارکت همگانی برای داشتن محیط زیستی سالم .... کافی بین ساختار محیط زیست و توسعه و اقتصاد کشور اشارهکرد. ... در ادامه می خوانیم: ایجاد توازن بین توسعه و محیط زیست یک کار مدیریتی است که باید توانایی انجام این کار ...

                        براي سالم نگه داشتن قلب بايد چه کار کرد؟ - سلامت - زندگی ...

                        www.salamatnews.com › زندگی سالم › سلامت

                         ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ - سلامت نیوز: از فست فودها گرفته تا سيب زميني سرخ شده و نان هاي فريز شده و در اغلب موادغذايي که دوست داريم مثل پنير، کچاپ، چيزبرگر، اسنک ها، ...

                         قم نیوز - داشتن محیط زیستی سالم در گرو مشارکت مردم و ارگان ...

                         www.qomnews.ir/vdceww8w.jh8eni9bbj.html

                          ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - رکنی به اهمیت مشارکت مردم در حفظ محیط زیست اشاره و بیان کرد: هر کجا که ... وی با بیان اینکه اعمال مدیریت در حوزه‌های مختلف را باید در قالب یک ... محیطی بهبود پیدا کرده و می‌توانیم به داشتن محیط زیستی پاک و سالم امیدوار باشیم.

                          برای داشتن یک میز شام سالم چه باید کرد؟ | مهربانو

                          mehrbano.ir/برای-داشتن-یک-میز-شام-سالم-چه-باید-کرد؟/

                           ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - میز شام سالم: آیا تا به حال به مهمانی‌هایی که برگزار کرده‌اید فکر کرده‌اید؟ به اینکه آیا محیطی که فراهم می‌کنید یک محیط سالم است یا نه؟

                           چگونه محیط زیست محلی خود را سالم و امن نگه‌داریم - روزنامه مردم ...

                           shahrara.com/page,1392,7,1,10,01.html

                            ۱ مهر ۱۳۹۲ - اما داشتن این چنین محیطی بدون تلاش و توجه، دست‌نیافتنی خواهد بود. برای به‌وجود آوردن این چنین محیطی مردم باید بدانند چگونه مدیریت یک محیط پاک و ...

                            جستجوهای مربوط به برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟

                            برای داشتن محیط سالم چه کارهایی باید انجام دهیم

                            پیشنهادهای خود را برای داشتن محیط سالم بنویسید

                            چگونه محیطی سالم داشته باشیم

                            چگونه محیط زندگی خود را سالم نگه داریم

                            داشتن محیط سالم علوم دوم دبستان

                            پیشنهادهایی برای داشتن محیط سالم

                            برچسب ها : برای داشتن محیط سالم چه باید کرد؟ ,
                            بازدید : 158 تاریخ : 30 / 07 / 1396 زمان : 14:14 نویسنده : حسین نظرات ()
                            ارسال نظر برای این مطلب

                            نام
                            ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
                            وبسایت
                            :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
                            نظر خصوصی
                            مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
                            کد امنیتیرفرش کد امنیتی
                            تبلیغات
                            Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

                            آمار سایت
                           1. کل مطالب : 373
                           2. کل نظرات : 9
                           3. افراد آنلاین : 8
                           4. تعداد اعضا : 0
                           5. آی پی امروز : 136
                           6. آی پی دیروز : 254
                           7. بازدید امروز : 692
                           8. باردید دیروز : 505
                           9. گوگل امروز : 131
                           10. گوگل دیروز : 243
                           11. بازدید هفته : 1,197
                           12. بازدید ماه : 7,096
                           13. بازدید سال : 100,244
                           14. بازدید کلی : 318,386