close
تبلیغات در اینترنت
در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

گوگل 17

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

..

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست
در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراستدر افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

 

دانشچی :

بیماری های شایع در افراد سیگاری

۱) سرطان ریه

ابتلا به سرطان ریه در سیگاری‌ها ، بیست برابر غیر سیگاری‌هاست. در حقیقت سیگار کشیدن عامل خطر اصلی بروز سرطان ریه است. ایجاد سرطان ریه مستقیماً با تعداد سیگارهای کشیده شده در روز، مدت سیگار کشیدن و محتوای قطران و نیکوتین سیگارهای کشیده ارتباط دارد. اکثر کسانی که به‌علت سرطان ریه می‌میرند، سیگاری هستند.

 

ابتلا به سرطان ریه در سیگاری‌ها ، بیست برابر غیر سیگاری‌هاست. سیگاری‌های افراطی ۲۵- ۱۵ بار احتمال بیشتر برای مرگ ناشی از سرطان ریه نسبت به غیرسیگاری‌ها دارند و تنها ۲۰-۱۵ سال از سیگار کشیدن می‌گذرد تا سرطان ریه ایجاد شود و تعداد کمی از بیماران با این بیماری بیش از ۵ سال زنده می‌مانند. خطر سرطان ریه بین سیگاری‌های غیرفعال یا تحمیلی نیز افزایش یافته است. شواهد تجربی قابل ملاحظه‌ای نقش دود سیگار را در سرطان ریه نشان داده‌اند. بسیاری از مواد موجود در دود سیگار – بویژه هیدروکربن‌های چند حلقه‌ای آروماتیک – ممکن است در سرطان زایی شرکت داشته باشندریه سیگاری ها

 

۲) حمله مغزی

تمام سیگاری‌ها در معرض خطر بیشتری برای حمله مغزی هستند، با وجود این، زنان سیگاری که قرص ضد بارداری استفاده می‌کنند، نسبت به خانم‌هایی که سیگار نمی‌کشند ، بیست برابر بیشتر در معرض خطر حمله قلبی و حمله مغزی هستند.

 

۳) آب مروارید (كاتاراكت)

افراد سیگاری ‌٤٠ درصد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به آب مروارید، كدر شدن عدسی چشم و ممانعت از عبور نور و در نهایت نابینایی هستند.

 

۴) پیری زودرس

یکی از عوامل مهم و اصلی پیری زودرس صورت کشیدن سیگار است. تغییرات پوستی مثل چرمی شدن پوست و ایجاد چروک‌های عمیق در افراد سیگاری زودتر اتفاق می‌افتد. براساس آکادمی پوست امریکا، سیگار کشیدن موجب تغییرات بیوشیمیایی در بدن می شود که روند پیری را تسریع می‌کند. بعنوان مثال، سیگار با ایجاد انسداد در رگ‌های خونی، بافت زنده پوست را از اکسیژن خالی می‌کند. در نتیجه این، خون به راحتی به اعضای شما ازجمله پوست نمی‌رسد.

 

مشکل دیگر ایجاد لک‌هایی روی پوست دست و صورت بخاطر ترکیبات سمی موجود در دود سیگار است. همچنین فعالیت عضلاتی که مسئول داخل کشیدن اکسیژن یا پک‌ زدن هستند، موجب ایجاد چروک دور دهان می‌شود.

 

۵) سرطان پوست

افراد سیگاری ‌٢ برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر ابتلا به نوعی سرطان پوست (پوسته پوسته شدن، برجستگی روی پوست) قرار دارند.

 

۶) افزایش عفونت‌های جسمی

احتمالاً از خطرات درازمدت سیگار برای سلامتی باخبر هستید ولی آیا می‌دانستید که سیگار شما بیشتر در معرض ابتلا به آنفولانزاهای فصلی و سرماخوردگی هم قرار می‌دهد؟ مردم نمی‌دانند که سیگاری‌ها تا چه اندازه بیشتر از بقیه به بیماری‌های ویروسی، باکتریایی و سایر عفونت‌ها مبتلا می‌شوند.

 

موهای ریزی به نام سیلیا که دستگاه تنفسی را می‌پوشاند برای محافظت از ما دربرابر عفونت طراحی شده‌اند. سیلیا همیشه به طریقی موج می‌خورد که باکتری‌ها و ویروس‌هایی که وارد نای می‌شوند را می‌گیرد و آنها را به سمت بالا و بیرون هل می‌دهد و با سرفه ما بیرون می‌آیند و آنها را می‌بلعیم و با اسید معده نابودشان می‌کنیم.

 

یکی از تاثیرات سمی دود سیگار این است که سیلیا را فلج کرده و به همین ترتیب این مکانیزم دفاعی را نابود می‌کند. به همین دلیل است که سیگاری‌ها تا این اندازه بیشتر دچار عفونت می‌شوند. ولی طی یک ماه از ترک سیگار، سیلیا دوباره شروع به کار کردن می‌کند و نقش محافظتی خود را از سر می‌گیرد.

 

۷) پوكی استخوان

منواكسید كربن یكی از اصلی‌ترین گازهای سمی در خروجی اگزوز اتومبیل و دود سیگار است، میل تركیبی این گاز با خون بسیار بالاتر از اكسیژن است. این گاز باعث كاهش قدرت عمل اكسیژن در خون افراد سیگاری حرفه‌ای تا ‌١٥ درصد می‌شود. استخوان‌های افراد سیگاری تراكم خود را از دست داده و به راحتی شكسته می‌شود همینطور زمان التیام یافتن و جوش خوردن آنها پس از شكستگی تا ‌٨٠ درصد افزایش پیدا می‌كند.

 

۸) تغییر رنگ انگشتان

قطران موجود در دود سیگار در اثر استعمال مستمر دخانیات روی انگشتان و ناخنها جمع شده و باعث تغییر رنگ آنها به قهوه‌ای مایل به زرد می‌شود.

 

۹) زخم معده

استعمال دخانیات مقاومت معده را در برابر باكتری ها پایین می‌آورد؛ همچنین باعث تضعیف معده در خنثی سازی اسید معده و مقاومت در برابر آن بعد از غذا خوردن و بر جای ماندن باقیمانده اسید در معده و در نتیجه تخریب دیواره آن می‌شود. زخم معده افراد سیگاری به سختی درمان می‌شود و احتمالی بهبودی آن تا زمانی كه فرد سیگاری است اكثرا اندك است.

 

۱۰) از دست دادن موها

با تضعیف سیستم ایمنی افراد سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع بیماریها از جمله «لوپوس اریتماتوز» می‌شود كه این بیماری می‌تواند عامل از دست دادن موها، ایجاد زخم‌ در دهان، جوش‌های پوست روی صورت، سر و دست‌ها شود.

 

۱۱) فساد دندان ها

افراد سیگاری ۵/۱ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض خطر از دست دادن زودرس دندان ها هستند.

 

 

 

 

 

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراستدر افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در افراد سیگاری چه بیماری هایی شایع تراست | سایت رسمی ...

drmaryamahmadi.ir/txt/tag/در-افراد-سیگاری-چه-بیماری-هایی-شایع-ترا/
همه ما می‌دانیم مصرف دخانیات باعث مشکلات تنفسی و سرطان ریه می‌شود اما بسیاری از افراد تأثیر دخانیات مانند سیگار بر قلب و سکته قلبی را نمی‌دانند. هر سیگاری که ...
 

بیماری‌هایی که در اثر سیگار کشیدن ایجاد می‌شود - راسخون

rasekhoon.net › مقالات › پزشکی سلامت › بیماری‌ها و روش درمان › سایر بیماری‌ها
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی برخی مشکلات جدی و بیماری‌های ... برخی افراد سیگار کشیدن را از دوران نوجوانی برای تفریح کردن شروع می‌کنند.
 

بیماری هایی که از سیگار کشیدن به وجود می آیند - سماتک

www.samatak.com/health/doctor/diseases-associated-with-smoking.html
خمیردندان های مخصوص افراد سیگاری در بازار وجود دارد که حاوی مواد ساینده بیشتری ... سیگار در ابتلا به بسیاری از بیماری هایشایع چشم مانند: پوسیدگی لکه زرد ...
 

بیماری های شایع در افراد سیگاری - دانش‌چی

www.daneshchi.ir/بیماری-های-شایع-افراد-سیگاری/
تحقیق سیگار کشیدن ،بیماری های شایع افراد سیگاری، مضرات سیگار، عوارض سیگار، تعریف سیگار، بیماری های افراد سیگاری، سیگارو بیماری، ارتباط سیگار با ...

: رابطه سیگار و بیماریها - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › علوم طبیعت › علوم پزشکی (طب) › پزشکی
با تضعیف سیستم ایمنی افراد سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع بیماریها از جمله «لوپوس اریتماتوز» می‌شود که این بیماری می‌تواند ...
 

آشنایی با عوارض سیگار – سایت پزشکان بدون مرز

www.pezeshk.us › اعتیاد و مواد مخدر
افرادی که سیگار می‌کشند، زودتر به آنفولانزا دچار می‌شوند و بیماری‌های آنان نیز دیرتر خوب ... احتمال سرطان ریه در زنان سیگاری، 20برابر و در مردان، 10برابر افراد ...
 

رابطه سیگار و بیماریها – سایت پزشکان بدون مرز

www.pezeshk.us › آموزش سلامت
افراد سيگاري نه تنها سـلامـتـي خـود را در مـعـرض انــواع بيماري هاي خطرناك قرار مي‌ .... با استعمال دخانيات ارتباط دارد و سرطان كليه نيزدر افراد سيگاري شايع تر است .
 

[DOC]عوارض سیگار و بیماری های آن

ssu.ac.ir/cms/fileadmin/user_upload/.../yazd/.../avarez_cigar_va_bimariha.an.doc
تنها سرطان ريه يا بيماريهاي قلبي پيامدهاي استعمال دخانيات نيست بلكه ... پوست افراد سيگاري خشك و داراي خطوط و چين خوردگي هاي ريزي در اطراف لبها و چشمهاست. ..... با استعمال دخانيات ارتباط دارد و سرطان كليه نيزدر افراد سيگاري شايع تر است .

سرطان حنجره در افراد سیگاری شایع تر است - باشگاه خبرنگاران

https://www.yjc.ir › علمی پزشکی › بهداشت و درمان
۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: افراد سیگاری بیش تر در معرض ... وی گفت: این بیماری اغلب در افرادبالای 40 سال شایع است و این بیماری در ...

دخانیات و آسیب های ناشی از آن - مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/141952_دخانیات-و-آسیب-های-ناشی-از-آن.html/
۸ خرداد ۱۳۹۵ - تقریبا یک سوم از مرگ های ناشی از بیماری عروق کرونر قلب با سیگار و دود سیگار در ... به طور متوسط افراد سیگاری بیش از 10 سال زودتر از افراد غیر سیگاری می میرند. ... عفونت های گوش و ذات الریه نیز در این کودکان شایع تر است.
وارد نشده: تراست

کمردرد در افراد سیگاری شایع تر است - بیماری - سلامت نیوز

www.salamatnews.com › بیماری
۷ آبان ۱۳۹۱ - برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این بیماری، علایم و راه های ... در بررسی های آماری مشخص شده است که کمردرد در افراد سیگاری شایع تر است.

سرطان مثانه در این افراد شایع تراست | بهداشت نیوز

behdasht.news/?option=news-details&id=36587&id2...در...افراد-شایع-تراست
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: سرطان مثانه در افراد سیگاری شایع تر ... اورولوژی ایران، بر لزوم ترک سیگار و دخانیات در افراد مبتلا به بیماری های ...

عوارض و مضرات سیگار - ترک سریع سیگار

www.zendegany.com/cigarettes/65-effects-of-smoking.html
شناخت آخرین یافته ها در باره عوارض و مضرات سیگار و قلیان برای فرد سیگاری و خانواده آنها. ... بر این اساس، احتمال مبتلا شدن افراد سیگاری به انواع سرطان هایی از قبیل ... ۶ -بیماریهای قلبی:استعمال دخانیات باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار ...

سرطان مثانه در این افراد شایع تراست | سرطان مثانه در افراد - ...

www.ghatreh.com/news/nn39961187/سرطان-مثانه-این-افراد-شایع-تراست
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - سرطان مثانه در افراد سیگاری شایع تر است و این ماده دخانی یکی از عوامل ... به بیماری های دستگاه ادراری تاکید کرد و گفت: افراد سیگاری که سرطان ...

بیماری های شایع در افراد سیگاری بایگانی - نبض ما

https://nabzema.com/tag/بیماری-های-شایع-در-افراد-سیگاری
دخانیات عامل مرگ بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان آن است، توتون و تنباکو سالیانه در حدود ۶ میلیون نفر را به کام مرگ می‌کشاند و بیش از ۵ میلیون از این مرگ و میرها به ...
وارد نشده: تراست

مضرات سیگار حتی پس از ترک نیز گریبانگیر سلامت است | ...

https://khabarfarsi.com/n/3061451
۷ مرداد ۱۳۹۱ - تحقیقات انجام شده بر روی افراد سیگاری و کسانیکه سیگار را ترک کرده اند نشان می دهد افرادی که سیگار را ترک کرده اند بازهم در معرض ابتلا به بیماری هایی نظیر التهاب روده هستند. ... اختلالات تنفسی خواب در کدام افراد شایع تر است؟

تاثیر سیگار بر دستگاه قلب و عروق - تبیان

https://article.tebyan.net › صفحه اصلي › سلامت › سلامت جامعه › مصرف دخانیات
از میان شایع ترین بیماری‌هایی که با استعمال دخانیات در ارتباط است، بیماری‌های ... هم‌چنین سیگار کشیدن غیرفعال در افراد مبتلا به آنژین صدری می‌تواند زمینه‌ساز حمله ...

سرطان مثانه در این افراد شایع تراست - مگیتو

https://magito.ir › سلامت و تناسب اندام › سلامت عمومی
۱۲ آبان ۱۳۹۶ - رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: سرطان مثانه در افراد سیگاری شایع تر ... تغییر چهره «آسم» در ایران/ پاسخ به 12 سوال شایع درباره این بیماری 3 روز ...

الو دکتر ، 8نشانه اختلال کارکرد ریه را حتما جدی بگیرید!

https://www.alodoctor.com/news/.../8نشانه-اختلال-کارکرد-ریه-را-حتما-جدی-بگیرید!
در کنار بیماری مزمن انسدادی ریه، از دیگر بیماری های شایع این اندام می توان به آسم، ... افرادی که سیگار می کشند یا قبلا سیگاری بوده اند و افرادی که به طور مکرر با ...

سرطان (تومور) كلیه - پردیس نور

pardisnoor.com/جزئیات%20توصیه%20ها?id=-1764510651
یكی از ۱۰ بیماری خطرناكی است كه بین سنین ۵۰ تا ۷۰ سالگی شایع تراست و از شایع ترین بیماریهای ... مصرف دخانیات همانند سیگاررل بزرگی در ایجاد آن دارد. ... های زیاد، ۳۰ برابر می باشد كه در حدود ۶٪ این افراد به مرور زمان به سرطان كلیه مبتلا می شوند.

[PDF]اثر بخشی آلبوترول در حجم های ریوی بیماران انسدادی مزمن ...

https://hms.gmu.ac.ir/article-1-897-fa.pdf
اﺛﺮ ﺑﺨﺸﯽ آﻟﺒﻮﺗﺮول در ﺣﺠﻢ ﻫﺎي رﯾﻮي ﺑﯿﻤﺎران اﻧﺴﺪادي ﻣﺰﻣﻦ ﺗﻨﻔﺴﯽ ﺳﯿﮕﺎري و ﻏﯿﺮ ﺳﯿﮕﺎري ... ﻣﻘﺎﯾﺴـﻪ ﺑـﺎ اﻓـﺮاد ... ﺘﺮاﺳﺖ .)5(. ﺑﯿﻤﺎريﻣـﺰﻣﻦ ﺗﻨﻔﺴـﯽ ﺑـﻪ. ﺗﺪرﯾﺞ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻣﯽ ﮐﻨـﺪ و در دراز ﻣـﺪت ﻣﻨﺠـﺮ ﺑـﻪ ﮐـﺎﻫﺶ .... ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن. ﺳﺎل. 1389. 27. ﺑﺤﺚ. ﺑﯿﻤـﺎري ﻣـﺰﻣﻦ اﻧﺴـﺪادي ﺗﻨﻔﺴـﯽ ﯾ. ﮑـﯽ از ﺷـﺎﯾﻊ. ﺗـﺮﯾﻦ. ﺑﯿﻤﺎري. ﻫﺎ اﺳﺖ. ﻪﺑ،.

[PDF]سالمتريل بر برخی از پارامترهای تهًیه ریًی در افراد سیگاری ي ...

ris.nirp.ir/files/site1/rds_journals/355/article-355-270948.pdf
نتیجهگیری: شروع بیماری مزمن تنفسی در افراد سیگاری، حدود ۸ سال زودتر از افراد غیر سیگاری ... به خاطر شرایط کاری و شغلی در مردان از زنان شایع -. حجمهای ریوی بیماران سیگاری تأثیر می گذارد. از طرفی ۔ تراست (4) و شیوع با افزایش سن رابطهای.

اورژانسهای تنفسی

eprints.hums.ac.ir/3170/1/ems_tanaffosi.pdf
شایعترین بیماریهای انسدادی ریه که در شرایط پیش بیمارستانی با انها برخورد می کنیم ... از زنان شایعتراست . ▻. سیگار کشیدن اصلی ترین عامل کمک کننده به ایجاد ... این افراد اغلب سیگاری هستند هر چند در افراد غیر سیگاری هم ممکن است رخ دهد.

ایرنا - شیوع سرطان معده در مردان بیش از زنان است

www.irna.ir/fa/News/81032856
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: سیگار یکی از علل زیانبار ... یک سری تغییرات ژنی و جهش،شایع تراست اظهار کرد: سابقه خانوادگی افراد در این ... وی با بیان اینکه افراد مبتلا به سرطان معده در مراحل اولیه بیماری٬ ...

فشار خون،بیماری کشنده‌ بی‌سر و صدا - مجله علمی-ترویجی ...

sarayeh-salamat.ir/فشار-خون،-بیماری-کشنده‌-بی‌سر-و-صدا/
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - فشار خون،بیماری کشنده‌ بی‌سر و صدا نامیده‌ می‌شود زیرا تا زمانی که ... علائم شایع بیماری های قلبی ... گرچه همه افرادبرای زنده ماندن نیاز به فشار خون دارند به اصطلاح به فشار .... مضرترین آثار در خانم هایی دیده میشود که سیگاري باشند و از قرص ها ي HD استفاده کنند . ... فشار خون معمولا در وسط روز از اول صبح بالا تراست.

این بیماری در مردان شایع تراست - شفا آنلاین

shafaonline.ir/fa/news/97547/این-بیماری-در-مردان-شایع-تراست
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - این بیماری در مردان شایع تراست ... وی با اشاره به ریسک فاکتورهای بروز گرفتگی عروق قلب،افزود:دیابت، فشار خون، چربی خون، استعمال سیگار و داشتن زمینه ... این فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی یادآور شد:افراد بالای 20 سال ...

گرفتگی عروق قلب در مردان شایع تراست - ایمنی و محیط زیست

hseportal.ir/News/Detail/ArticleId/7957/گرفتگی-عروق-قلب-در-مردان-شایع-تراست
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - وی با اشاره به ریسک فاکتورهای بروز گرفتگی عروق قلب،افزود:دیابت، فشار خون، چربی خون، استعمال سیگار و داشتن زمینه ... این فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی یادآور شد:افراد بالای 20 سال ... افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی با سر و صدای بلند ... اولین نظر دهنده باشید گرفتگی عروق قلب در مردان شایع تراست ...

زخم برگر (در افراد جوان سیگاری) - خدمات درمانی کلینیک ...

woundclinic.ir/زخم-برگر-در-افراد-جوان-سیگاری/
بیماری زخم برگر با لنگش پا ، ساق پا ، بازو يا دست خود را نشان مي دهد و به دنبال پيشرفت ... سن معمول بيماري از 20 تا 50 سالگي است و در مردان سيگاري شايع تراست.

بیماری پریودنتال چیست؟ | بهداشت نیوز

behdashtnews.ir/fa/news-details/2770/بیماری-پریودنتال-چیست؟-/
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - این دندانپزشک عنوان کرد: در افراد سیگاری این بیماری بیشتر ظاهر می‌شود، زیرا استعمال سیگار بهداشت دهان و دندان فرد را تحت تاثیر قرار داده و ...

طبیب بوشهری - بررسی پنومونی(عفونت ریه)در بزرگسالان

bushehr-medicine.blogfa.com/post/3804
این یک بیماری جدی است که می تواند مردم را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد، اگر چه در ... زمینه ای مثل بیماری احتقانی قلب، دیابت وبیماری مزمن ریوی،جدی تراست. این بیماری در ماه های زمستان شایع تر است و در افراد سیگاری و مردان بیشتر اتفاق می افتد.

ریه | مجله درمان سرا - مجله اینترنتی درمان سرا

www.darmansara.com/tag/ریه
در دخترها شایع تراست و علت اصلی اضطراب است . ... می تواند زنگ خطر ضعیف شدن چشم ها باشد، ضعیف شدن چشم در افرادی که درجاتی از دوربینی و ... احتمالاً می‌دانید که سیگار موجب بیماری‌های قلبی، سکته، سرطان، نفخ، برونشیت مزمن و سایر مشکلات ...

[PDF]سرطان تیروئید در زنان شایع تراست - روزنامه نسل فردا

esfahan.nasle-farda.ir/newspaper/pagepdf/2221
۲۶ تیر ۱۳۹۵ - لطفا درخصوص عالیم. ظاهری ابتال به این بیماری اطالع رسانی کنید. ... بعد از ترک ســیگار، انجام چه اقداماتیالزم است و به لحاظ. تغذیه ای نیزبهترین رژیم غذایی برای این افراد چیست؟ راجع به دردهای .... در زنان شایع تراست. شنبه 26 تیر ...

banner cover Tel: 88664432 Email:info@osvahpharma ...

www.osvahpharma.com/.../الکتروشوک%20به%20تسریع%20درمان%20افسردگی%20...
وی خاطرنشان کرد: در برخی از مواقع بیماری آفت دهان با عفونت‌ هرپسی‌ (ناشی‌ از ویروس‌ تب‌خال‌) اشتباه‌ گرفته‌ شود ولی آفت دهان بیماریاست که هم مردان و هم زنان دچار آن می شوند ولی در زنان شایع تراست. ... که دچار کمبود ویتامین ها هستند احتمال بروز بیماری در آنان بیشتر است و همچنین افرادی ... سیگار یکی از عوامل مهم بروز سرطان مثانه است.

سلامت میانسالان - پورتال دانشگاه علوم پزشکی اراک

https://mahalatdh.arakmu.ac.ir/Portal/home/?76260/سلامت-میانسالان
در کشور ما برنامه های بهداشتی برای افراد میان سال از 25 سالگی تا 60 سالگی اجرا می ... در بین عفونتهای لگنی عفونت مهبل ( واژینیت) از سایر مشکلات شایع تراست . ... علایم در مردان : اغلب مردان وقتی به این بیماری مبتلا می شوند ممکن است هیچ علامتی ..... فعالیتهای بدنی سنگین و حذف مواد محرک ( قهوه ، چای ، سیگار ) در مــــــواقع تپش می ...

مصرف سیگار منجر به جهش ژنی می شود! - تکراتو

https://techrato.com/2016/11/08/smoking-triggers-hundreds-dna-mutations/
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - مطالعه ای که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد، افراد سیگاری، 333 جهش در سلول ... تیم تحقیقاتی از مؤسسه ولکامتراست سانگر و آزمایشگاه ملی لس آلاموس ... به طور کلی در افراد سیگاری شایع تر، خصوصا افراد مبتلا به سرطان ریه و حنجره شایع تر است. .... بیماری اعتیاد به بازی های دیجیتالی به رسمیت شناخته می‌شود!

گلوکوم یا آب سیاه چیست؟ | اخبار شایان طب

news.shayan-medicine.com/گلوکوم-یا-آب-سیاه-چیست؟/
متخصص چشم پزشکی گفت: گلوکوم یا آب سیاه بیماری است که مخفیانه موجب ... وی اظهارکرد: این بیماری دو نوع اولیه و ثانویه دارد، نوع اولیه آن که بسیارشایع تراست ارثی است؛ ... این بیماری نسبتا شایع است و از هریکصد نفر سفید پوست بالای ۴۰ سال دو ... وی به افراددارای سابقه خانوادگی گلوکوم ، مصرف کنندگان کورتن و افراد دارای ...

Super User

www.tehrancancer.com/2015-07-27-16-53-13/itemlist/user/49-superuser.html?...
سالانه 9 هزار ایرانی به سرطان پوست مبتلا می‌شوند که شیوع این بیماری در مردان .... تغذیه بشر در آن دوران گوشت بود، در نتیجه بدنافراد دارنده این گروه خونی به این ماده ... و هوایی است و بر اساس آمار، این گروه خونی بیشتر در مردم اروپای شرقی شایع است. ..... و ناخن كه در افراد سيگاري ديده مي شود در مصرف كنندگان قليان بيش تراست همچنین ...

تجارت - پزشکی

www.parisakaramad.blogfa.com/cat-4.aspx
همیشه در مورد خطرات دود سیگار برای افراد غیر سیگاری مطالب بسیاری می شنوید و ... این بیماری از سن شش سال به بالا دیده شده ولی در مردان بالغ شایع تراست و در همه ...

[PDF]همواره خسته اید؟!

zendegisalam.khorasannews.com/Newspaper/PagePDF/7028
کمبود مواد مغذی، به طور ویژه برای افراد مبتال به بیماری. سلیاک یا ... می کنید؟ آمبولی شریانی در پا شایع تراست. .... بنابراین، افراد سیگاری با دو پیامد ناگوار مواجه.

تاثیر سرما بر بیماری قلبی - پزشک تو

www.pezeshketo.com/4604/cardiovascular-medicine/تاثیر-سرما-بر-بیماری-قلبی/
میزان سکته های قلبی و مرگ ناگهانی قلبی در فصل زمستان شایع تراست . ... مادرزادی قلب تشخیص داده نشده و بیماری تنگی شدید دریچه ای بدون علامت یا افراد مسن ... خانوادگی بیماری قلبی دارند یا ریسک فاکتورهای قلبی مثل استعمال سیگار یا دیابت و ...

وزوز گوش چیست؟ دلایل و درمان وزوز گوش! - راستینه - سایت ...

https://rastineh.com/وزوز-گوش-چیست؟-دلایل-و-درمان-وزوز-گوش/
وزوز گوش یکی از مشکلات شایع است و معمولا از هر ۵ نفر ۱ نفر به این مشکل دچار می‌باشند. وزوز گوش خودش به تنهایی بیماریمحسوب نمی‌شود، بلکه نشانه ابتلای افراد به سایر ... افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد دچار این مشکل می‌شوند. ..... الان که اعصابم راحتتراست گوشم اعصابم را خراب کرده بر اثر وزوز رنج میبرم شاید ۱۰بار پیش ...

پست جامع درباره بیماری سرطان - مجیک بادی

https://magicbody.ir/سرطان-cancer/
افراد عادی که ورزش نمی کنند یا سبک ورزش میکنند، اخر هفته به کوه میروند و یا با دوستان و ... سرطان، یک بیماری شایع است که اگر در خانواده ای حداقل دو نفر مبتلا به آن ... بیشتر مواقع به این خاطر است که برخی عوامل خطر مانند مصرف سیگار و یا الکل در ...... مگنوم تراست MAGNUM THRUST · کپک چیست و در صورت مشاهده، با آن چه کنیم؟

این بیماری در مردان شایع تراست - چه خبرا

https://www.chekhabara.com/rrxcalt/این_بیماری_در_مردان_شایع_تراست
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - گرفتگی عروق قلب در مردان شایع تراست همه چیز درباره علل، علائم و درمان واریس/ ... قلب،افزود:دیابت، فشار خون، چربی خون، استعمال سیگار و داشتن زمینه ارثی از ... ضروری پیشگیری از این بیماری در افراد بالای 20 سال محسوب می شود.

item (10013) – دانلود مقاله تحقیق پروژه

0em.ir/?p=1012
ایجاد شبکه های حمایتی از افراد معتاد درمان شده، سازمان دهی برنامه های گسترده و موثر ... سرطان دومين بيماري شايع پس از بيماريقلبي در ايالات‌متحده است و سالانه حدود 210 ... مهم‌ترين عامل خطرزاي قابل اصلاح سرطان، قطع مصرف سيگار است و پس از آن، تنظيم ..... پائین دارای خطر بیشتر– در کشورهای پیشرفته و مناطق شهری شایع تراست.

اطلاع رسانی پرستاری از بیماران درمنزل

babakhodaei.blogfa.com/
اگر از افرادی هستید که علاقه‌ای به مصرف پیاز ندارند، حتما این مطلب را بخوانید. .... چای سبز موارد استفاده زیادی در درمان برخیبیماری ها دارد و در معالجه برخی عفونت ها و هضم غذا موثر است. .... هر چند بهترین راه برای پیشگیری سرطان شش كنار گذاشتن سیگاراست. ... میزان سکته های قلبی و مرگ ناگهانی قلبی در فصل زمستان شایع تراست .

ابتلا به خشکی چشم در زنان شایع تراست

tasalamati.com/e/olNe/
ابتلا به خشکی چشم در زنان شایع تراست ... افراد را در همه گروه‌های سنی مبتلا کند، اما شیوع آن در افراد مسن‌تر بیشتر است. وی همچنین خاطرنشان کرد: علایم این بیماری ممکن است از سوزش و خارش خفیف چشم در موقع انجام کارهای چشمی ... وی توصیه کرد: مصرف مایعات کافی، پرهیز از دود سیگار، خودداری از مالیدن چشمها و پلک زدن به هنگام کار با ...

صفر تا صد دیابت بارداری مادری مثل فرشته ها

www.madari.ir/article/4411/صفر%20تا%20صد%20دیابت%20بارداری/?mark
۹ اسفند ۱۳۹۶ - دیابت بارداری، بیماری است که در زمان بارداری بروز می‌کند و یا برای اولین بار در ... این افراد بیشتر در معرض خطر دیابت بارداری قرار دارند: سن بالای 35 سال، ... در طول انجام آزمایش از سیگار كشیدن، فعالیت بدنی، نوشیدن چای یا قهوه و خوردن ... در آنها شایع تراست و اگر دچار تولد زودرس شوند مشکلات مذکور بیشتر بوده، ...

[PDF]دانلود - بیمارستان رضوی

www.razavihospital.com/uploads/.../12فصلنامه%20داخلی%20بیمارستان%20رضوی....
بیماری هــای قلبــی شــایع ترین علــت مــرگ و میــر بــه شــمار مــی رود. کــه باعــث شــده تــا همــه ...... از بیماری هـای مزمن. رنـج می برنـد و یـا افـرادی کـه دارای زمینه برای ابتا به سـرطان هسـتند )نظیـر افراد سـیگاری، افراد ..... شـایع تراسـت. نکتـه خوشـبینانه ...

مصرف یک بسته سیگار در روز برای 1 سال معادل 150 جهش در ...

https://mehrinmednews.com › مقالات › مقالات سیگار / دخانیات / ترک سیگار
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - مطلب مرتبط قبلی سیگارهای الکترونیک خطر بیماری قلبی عروقی را افزایش می‌دهند ... محققان انستیتو ولکام تراستسانگر و کالج سلطنتی لندن و آزمایشگاه ملی لُس آلاموس در ... محققان تومورهای افراد سیگاری و افراد غیر سیگاری را با یکدیگر مقایسه کردند و .... استاتین‌ها ریسک مرگ در چهار سرطان شایع را کاهش می‌دهند؟
برچسب ها : در افراد سیگاری چه بیماری شایع تراست ,
بازدید : 10 تاریخ : 23 / 02 / 1397 زمان : 23:24 نویسنده : حسین نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 300
 • کل نظرات : 6
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 148
 • آی پی دیروز : 165
 • بازدید امروز : 360
 • باردید دیروز : 363
 • گوگل امروز : 129
 • گوگل دیروز : 126
 • بازدید هفته : 2,496
 • بازدید ماه : 13,196
 • بازدید سال : 36,656
 • بازدید کلی : 271,442