close
تبلیغات در اینترنت
چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

گوگل 17

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

..

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

...

*** متاسفانه برخی از مطالب سایت حذف شدند ***

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشودچرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود

 

در ادامه مطلب ...

 

 

آسمان کافینت :

 

به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه میشود؟

پاسخ :

چون کاوشگران نشانه هایی از حیات دراین سیاره یافته اند.که چند مورد ازآنها عبارتنداز:

1 - گازمتان: این گاز نشانه حضور حیات است. متان در سیاره سرخ از این جهت مهم است که در زمین، ۹۵درصد گاز متان از ارگانیسم‌های میکروبی متصاعد می‌شوند.

 2 - وجود سنگ آهن: مریخ نورد ناسا نوعی سنگ آهن به نام «هماتیت» در سطح این سیاره یافته است که یک ماده ی معدنی مهم در ساختار زمین نیز می باشد

3 - وجودآب مایع: ه گفته پژوهشگران این آب احتمالا در لایه های نزدیک به سطح سیاره مذکور وجود دارد و ظاهرا بسیار هم شور است و می تواند برای گونه خاصی از میگوها به نام میمون دریایی مناسب باشد.

پژوهشگران تیم کاوشگر کنجکاوی با در نظر داشتن نتایج بدست آمده از تحقیقات ربات ها روی دما و رطوبت این سیاره دریافته اند که در برخی از شب های مریخی، شرایط به اندازه ای خوب بوده که نوعی شورآب در آن تشکیل شود.

 توضیح کامل :

 

   سیاره دیگر کمربند حیات مریخ است که تاکنون بیش از گزینه های دیگر کاوش شده‌است. در چند صد میلیون سال اول منظومه خورشیدی، مریخ نسبت به زمین شرایط بهتری برای پیدایش حیات داشته که به دلیل سریعتر سرد شدن مریخ بوده‌است. همین زمینه شرایط پیدایش باکتری‌ها را زیر پوسته مریخ ایجاد کرد. یعنی شرایط سطحی مریخ بسیار زودتر از زمین برای پیدایش زیست آماده شده‌است. یافته‌های اخیر مریخ ‌نوردهای ناسا وجود آب در گذشته مریخ- احتمالاً حدود یک میلیارد سال قبل- را نیز تایید کرده‌اند. هرچند میزان آن و مدت زمان بقای آن همچنان مبهم است. علاوه بر این شواهدی دال بر وجود جوی ضخیم از ۲co در سال‌های آغازین این سیاره وجود دارد. شاید در همین دوره زیست در زیر سطح مریخ یا حتی بر سطح آن فرصت رشد یافته باشد اما به دلیل میدان مغناطیسی و گرانش ضعیف مریخ (حدود ۳۸درصد جو زمین) باد خورشیدی جو آن را بیش از پیش پراکنده ساخت و سبب بخار شدن یا فرورفتن آب‌های سطحی به زیر سطح مریخ و یخ زدن آنها شده‌است. اخیراً نیز مدار گردهای مریخ نشانه‌های امیدوار کننده‌ای را از وجود منابع یخ - آب زیر سطح مریخ یافته‌اند. بنابراین امکان زندگی بر روی مریخ کنونی بسیار کم است اما غیرممکن نیست. احتمالاً گرمای درونی آن به اندازه‌ای هست که لایه زیرین یخ را گرم کند و محیطی نسبتاً مساعد را برای میکروب‌های جان سخت مریخی ایجاد کنند. این باکتری‌ها در صورت وجود در سوخت و سازشان تولیدکننده متان هستند. جالب این است که شواهد اخیر مدارگرد مریخ نشانه‌هایی قطعی از وجود متان در جو مریخ دارد که یا بر اثر واپاشی‌های حاصل از زندگی باکتری‌ها به وجود می‌آیند یا بر اثر فعالیت‌های پیوسته آتشفشانی در جو پخش می‌شوند. این که آیا در دوره ابتدایی مریخ حیات شکل گرفته‌است یا حتی هنوز هم باکتری‌هایی زیر لایه‌های سطحی آن- جایی که احتمالاً آب مایع وجود دارد - زنده مانده‌اند هنوز بی پاسخ مانده‌است و جواب قطعی آن طی کاوش‌های آینده حاصل می‌شود. شهاب سنگ مریخی ALH۸۴۰۰۱که ۱۳۰۰۰سال پیش در قطب جنوب سقوط کرده‌است. در بزرگنمایی ۱۰۰هزار برابر با میکروسکوپ الکترونی، ساختارهای کرم مانندی دیده می‌شود که دانشمندان آنها را مشابه سنگواره‌های زیست ابتدایی می‌دانند. اما هیچ چیز هنوز قطعی نیست.

«تمایل به قرار دادن مریخ به عنوان هدف علمی بغایت مقاومت‌ناپذیر است»، این نظر اسکات هوبارد از دانشگاه استانفورد است، کسی که به «قیصر مریخ» که برنامه ناسا برای سیاره سرخ را بعد از چندین شکست پی‌درپی این برنامه در اواخر دهه۱۹۹۰که سروصدای زیادی به پا کرد، دوباره نظم و نساق داد.

وی می‌گوید: «شما می‌توانید هر ۲۶ماه به آنجا بروید. بهرام تنها جائیست در منظومه شمسی که به احتمال زیاد زندگی در آن سابقه ظهور داشته است. به این لیست اضافه کنید اینکه مریخ منطقی‌ترین هدف نهایی برای کاوش انسان‌هاست؛ پس فکر می‌کنم این سیاره همچنان به عنوان قسمتی مهم از پرونده کاوش فضا باقی بماند.»

۵۰سال کاوش در مریخدوران اکتشاف مریخ در اکتبر ۱۹۶۰آغاز شد: زمانی‌که اتحاد شوروی دو کاوشگر خود را با فاصله ۴روز از هم به فضا فرستاد. این دو فضاپیما در غرب به نام‌های مارسنیک ۱و ۲شناخته می‌شوند و برای پرواز در اطراف سیاره سرخ طراحی شده بودند؛ اما هیچ‌کدام حتی به مدار زمین هم نرسیدند.

ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۶۴وارد بازی شد. آنها فضاپیمای مارینر ۳را به منظور پرواز در نزدیکی بهرام فرستادند. این مأموریت با شکست مواجه شد، ولی مارینر ۴به موفقیت دست یافت و در جولای ۱۹۶۵در نزدیکی سیاره سرخ پرواز کرد و ۲۱عکس برای زمین فرستاد.

آمریکا این موفقیت را مبنایی برای ادامه مأموریت‌های مریخ‌شناسی خود قرارداد و تعداد بیشتری مدارگرد orbiter، مریخ‌نشین lander، و مریخ‌نورد rover در طی پنج دهه بعد از آن به بهرام فرستاد. موفقیت‌های قابل‌توجه ناسا شامل مأموریت‌های وایکینگ ۱و ۲می‌شود که مدارگردها و مریخ‌نشین‌هایی را در سال ۱۹۷۵به سیاره سرخ فرستاد، مریخ‌نوردهای اسپیریت و اوپورتونیتی که در ژانویه ۲۰۰۴بر بهرام فرود آمدند، مدارگرد شناسایی Reconnaissance بهرام که در سال ۲۰۰۶به سیاره سرخ رسید، و مریخ‌نشین ققنوس که در سال ۲۰۰۸در سطح سیاره یخ آب پیدا کرد.

اما شکست هم بخش اجتناب‌ناپذیر اکتشاف بهرام بوده است. شکست‌های ناسا شامل مریخ‌نشین قطبی و مدارگرد اقلیمی بهرام می‌شود. دو مأموریتی که هنگام رسیدن به سیاره سرخ در اواخر سال ۱۹۹۹ارتباط را از دست دادند. و هیچ‌یک از تلاش‌های اتحاد شوروی/ روسیه که به تعداد ۱۹مورد می‌رسد، در طی سالیان، کاملاً به هدف خود دست نیافته‌اند.

در کل، موفقیت در مأموریت‌های بهرام زیر ۵۰درصد است. «بیشتر اوقات، مریخ برنده است.» چیزی که داگ مک‌کوئیسشن، مدیر ناسا در قسمت اکتشاف مریخ، ماه گذشته به خبرنگاران گفته است.

چنان جالب که نتوان از آن گذشتسیاره بهرام عمیقاً مورد توجه دانشمندان است. از دلایل این امر، یکی احتمال وجود حیات، آنچنانکه برای ما شناخته شده است، در گذشته این سیاره است. مریخ اکنون سرد، خشک و عاری از حیات است؛ اما اسپیریت و اوپورتونیتی شواهد زیادی بر اینکه این سیاره پیش از این بسیار گرم تر بوده و آب به وفور در آن وجود داشته، یافته‌اند.

هوبارد می‌گوید: «وقتی شما به سیاره‌شناسی، جو، شیمی و غیر از آن می‌نگرید و برای اکتشاف، دلیل جمع می‌کنید، هرآنچه که به احتمال وجود ریشه‌های حیات در دنیای دیگر ربط پیدا کند، اولویت اول را در میان موارد مشابه می‌یابد.» به اعتقاد وی، «این، پرسش اساسی‌ست و به اینجا می‌رسد که ٬آیا ما تنهائیم؟٬ این، شاهِ سوال‌هاست.»

بهرام تنها جرم موجود در منظومه شمسی نیست که احتمال وجود حیات در گذشته آن مطرح است. به عنوان مثال دانشمندان برآنند که ممکن است ارگانیسم‌هایی هم‌اکنون در اقیانوس‌های سطح اروپا -قمر برجیس- و انسلادوس -قمر کیوان- درحال فعالیت باشند؛ اما این دو جرم یخ‌زده، در مقایسه با بهرام، از زمین بسیار دورترند، و این یعنی رسیدن به آن‌ها سخت‌تر و گران‌تر خواهد بود.

بنابراین نزدیکی سیاره سرخ به ما دلیل مهم دیگر است بر اینکه چرا اینهمه فضاپیما تاکنون به مریخ فرستاده شده‌اند. (در یک خط قرار گیری سیاره‌ها بدان معنی‌ست که اجرای مأموریت به مریخ هر ۲۶ماه یک‌بار ممکن می‌شود و یک کاوشگر در عرض ۸ماه یا کمتر می‌تواند به آنجا رسد.)

به گفته هوبارد، وضعیت بهرام به عنوان هدف اصلی برای اِسکان آینده انسان دلیل دیگر برای راه‌انداختن مأموریت‌های روباتیک بیشتر به سیاره سرخ است. بالاخره یک درک همه‌جانبه از سیاره -از جمله اینکه آیا حیات هرگز در آن وجود داشته- قبل از فرستادن فضانوردان به آنجا لازم است.

مک‌کوئیسشن می‌گوید «اگر زندگی در مریخ وجود داشته باشد، باید تأثیرات آن بر انسان‌ها شناسایی شود؛ پس پرسش مهم فقط آن پرسش ذاتی انسان‌ها که ٬آیا ما تنهائیم؟٬ نیست، بلکه همچنین مسأله ایمنی انسان‌ها روی آن سیاره مطرح است.»

و آخر اینکه تاریخچه طولانی ناسا در مریخ انگیزه‌ایست که مأموریت‌های بیشتری را به جلو می‌راند. هوبارد می‌گوید:‌ «ناسا اکتشافات سیاره‌ای خود را به صورت چندمرحله‌ای شکل می‌دهد. گذرنده flyby ها اول می‌آیند و به دنبال آن‌ها مدارگردها و سپس مریخ‌نشین‌ها و مریخ نوردها. یک مأموریت بازگشت که برای نمونه انجام شود، آخرین گام در این زنجیره روباتیک است.»

در مقابل، «ما تنها اکنون داریم به نقطه‌ای می‌رسیم که مأموریت فرستادن یک گذرنده را به پلوتو، سیارک کوچک بیچاره‌مان، انجام دهیم.» این را وی در اشاره به مآموریت جدید ناسا به نام افق‌ها Horizons می‌گوید که گفته شده یک سفر برای گذر از کنار پلوتو در جولای ۲۰۱۵خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

 


www.asemankafinet.ir/به-نظر-شما-چرا-در-کاوشهای-فضایی-به-تحقیق-درباره-سیاره-م...
به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه میشود؟ پاسخ : چون کاوشگران نشانه هایی از حیات دراین سیاره یافته اند.که چند مورد ...

مطـــالعـــات اجتــماعــی - پاسخ فعالیت 3 درس 1


motaleat-ejtemaee.mihanblog.com/post/22
ب)به نظر شما چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره ی سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه می شود. سیاره دیگر کمربند حیات مریخاست که تاکنون بیش از گزینه های دیگر ...

مطـــالعـــات اجتــماعــی - مطالب فروردین 1395


motaleat-ejtemaee.mihanblog.com/post/archive/1395/1
۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - بوسیدن از گونه چپ آغاز می شود و پس از بوسیدن گونه راست، دوباره یک بار دیگر .... موضوع جالب توجه در هندوستان این است که آنها چندان تمایلی به در آغوش ... ب)به نظر شما چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره ی سیاره مریخ(بهرام) ...

مریخ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/مریخ
نوری که از خورشید به مریخ می‌رسد نصف نوری است که زمین دریافت می‌کند، اما روز مریخی .... علاوه بر این جو بهرام (مریخ) محافظ خوبی در برابر تابش‌های مرگبار فضایی نیست. ... اما با توجه به بیضی بودن مدار هر دو سیاره می‌توان انتظار داشت که فاصله بین ... عکس این مطلب در مقابله‌های دور صادق است چرا که این نوع مقابله‌ها در صورت فلکی ...
 

چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار ...


g36.ir/.../چرا-در-کاوشهای-فضایی-به-تحقیق-درباره-سیاره-مریخ-بسیار-توجه-میشود....
۱۴ آبان ۱۳۹۴ - به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه میشود؟,کاوش های فضایی,مریخ,کلاس نهم,جواب سوالات کلاس نهم ...

به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره ...


g36.ir/.../به-نظر-شما-چرا-در-کاوشهای-فضایی-به-تحقیق-درباره-سیاره-مریخ-(بهرام)-...
چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار توجه میشود؟ 198. چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیارهمریخ بسیار توجه میشود؟ (کلاس نهم).

چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود | بررسی نتایج و ...


farsiha.ir/چرا-در-کاوش-های-فضایی-به-مریخ-توجه-میشود/
۶ روز پیش - هم اکنون در مجله آنلاین زندگی با عنوان چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود در خدمت شما کاربران گرامی هستیم . همانطور که می دانید در کاوش ها و ...

به نظر شما چرا کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره ی ...


www.mod.text-ahang.ir/.../به-نظر-شما-چرا-کاوش-های-فضایی-به-تحقیق-درباره-سیاره...
۴ بهمن ۱۳۹۴ - Oct 6, 2015 - به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه میشود؟,,به نظر شما چرا در کاوشهای ... 2-وجود سنگ آهن: ...

انجمن نجوم آماتوری ایران » » اخبار » منظومه شمسی » چرا مدام ...


iaas.ir/news/647/910513/چرا-مدام-سراغ-مریخ-می‌رویم؟
به این لیست اضافه کنید اینکه مریخ منطقی‌ترین هدف نهایی برای کاوش انسان‌هاست؛ پس فکر می‌کنم این سیاره همچنان به عنوان قسمتی مهم از پرونده کاوش فضا باقی بماند.» ۵۰ سال کاوش ... شکست‌های ناسا شامل مریخ‌نشین قطبی و مدارگرد اقلیمی بهراممی‌شود. ... چنان جالب که نتوان از آن گذشتسیاره بهرام عمیقاً مورد توجه دانشمندان است. از دلایل ...

هر آنچه باید در مورد مریخ بدانیم؛ از پیدایش تا عصر حاضر ...


https://www.zoomit.ir/2017/6/2/157253/mars-formation-1/
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - به نظر می‌رسد عصر طلایی در کاوش‌های مریخی آغاز شده است. ... مریخ می‌تواند نشانه‌ای برای امکان وجود حیات روی این سیاره به شمار رود. ... ناسا و آژانس فضایی اروپا با هم در زمینه‌ی ادامه‌ی کاوش‌های رباتیک و در ... باید توجه داشته باشیم که چنین برخوردهایی به‌طور هم‌زمان در سیاره‌ی خودمان و همین‌طور روی کره‌ی ماه نیز رخ می‌داده است.
 

پروژه‌های عجیب برای کاوش‌های فضایی - ایسنا


https://www.isna.ir/news/97011402778/پروژه-های-عجیب-برای-کاوش-های-فضایی
۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، اخیرا ناسا برای کمک به کاوش‌های کیهانی خود، ... ترکیب می‌شوند تا تمامی سطوح روی بزرگترین قمر سیاره زحل موسوم به ... موسوم به "زنبورمریخ"(گروهی از ربات‌های پروازی برای اکتشافات روی مریخ) ...
وارد نشده: چرا ‏توجه

جوئل لوین: چرا مجبوریم به مریخ برگردیم | TED Talk - TED.com


https://www.ted.com/talks/joel_levine/transcript?language=fa
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
او برگشتن به مریخ را بهترین گزینه برای اطلاعات بیشترمی‌داند. ... یکی از جذابترین ویژگی‌ها در موردمریخ و به گفته اکادمی ملی علوم یکی از ۱۰ معمای عصر فضا اینکه که چرا ... و این عکس ...
وارد نشده: توجه
 

نتایج وب

: کارولین پورکو ما را به زحل می برد | TED Talk - TED.com


https://www.ted.com/talks/carolyn_porco_flies_us_to_saturn/transcript?...fa
۲۸ آبان ۱۳۸۹
تیتان، قمر بزرگ این سیاه و همچنین، انسلادوس، قمر یخ زده زحل، که به نظر می رسد برروی آن فوران ... بلکه فضا پیماهای روباتیکی را به همه سیارات - همه هشت های آنها - فرستادیم. .... اما ...
 

ماموریت تازه آژانس فضایی اروپا برای یافتن نشانه های زندگی ...


https://fa.euronews.com › دانش › دانش و فن
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - با توجه به اینکه مریخ میلیاردها سال پیش آب و جو داشته، یکی از نقاط احتمالی ... می شود شامل یک کاوشگر با مته حفاری ۲ متری، و واحد پژوهش های زیست ...

اگر فردی در فضا بمیرد، با بدن او چه می کنند؟ - دیجیاتو


https://digiato.com/article/2015/08/.../اگر-فردی-در-فضا-بمیرد،-با-بدن-او-چه-می-کن/
۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - برای آنکه فضانوردان به مریخ برسند باید چندین ماه سفر کنند و اگر سفرهای ... از آنکه تاییدیه های لازم را برای سفربه فضا دریافت کنند آزمایشات سختی را پشت سر می گذارند. ... یک میز گرد اتفاق می افتند که در آنها، گفته می شود یکی از فضانوردان جان .... ربات جدید ناسا به منظور کاوش ستاره های دنباله دار طراحی شده.
وارد نشده: چرا

کاوش مریخ, کشف زمین - آفتاب


www.aftabir.com › مقالات › علمی و آموزشی › نجوم
۱۱ مهر ۱۳۹۲ - شناخت کامل تر فضا و برنامه های فضایی در آستانه هفته جهانی فضا. ... از آن زده می‌شوند و با توجه به هزینه‌بر بودن آن، از خود سوال ‌می‌کنند چرا باید چنین ...

نقشۀ ناسا برای سفر به مریخ | وب سایت علمی بیگ بنگ


https://bigbangpage.com/astronomy/نقشۀ-ناسا-برای-سفر-به-مریخ/
 رتبه: ۵ - ‏۲۳ رأی
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - پس ناسا نیز می تواند به کمک ایستگاه های فضایی اش برنامه ریزی های لازم را ... مریخ مرز ملموسی برای کاوش هایانسانی محسوب می‌شود که البته هدفی ...

پژوهشگاه فضایی ایران | ماه را فراموش کنید! اکنون زمان کاوش ...


isrc.ac.ir/...رویدادهای-فضایی/ماه-را-فراموش-کنید!-اکنون-زمان-کاوش-انسانی-در-مریخ
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - یکی از بزرگترین اتفاقات صنعت فضانوردی و کاوش‌های نجومی به‌باور بسیاری از ... علی‌رغم هیجان‌انگیز بودن ایده‌ی سفر به مریخ، برخی پیشنهاد می‌کنند که انسان در ... نه‌تنها باعث جلب توجه عموم مردم به سفر‌های فضایی و تاثیر‌گذاری بر سیاست‌ها و ... بنابراین چرا انسان نباید خود را به چالش سفر به مریخ دعوت نکند؟

کشف دریاچه آب در مریخ، امکان وجود حیات در سیاره سرخ افزایش ...


https://www.eligasht.com/Blog/کشف-دریاچه-آب-در-مریخ/
۴ مرداد ۱۳۹۷ - سال ها است که این سوال در ذهن انسان شکل گرفته که آیا آدم فضایی ها واقعی هستند؟ آیا به جز زمین حیات بر روی سیاره دیگری نیز دیده می شود. ... که از زمین دریافت می شود و همین امر به وضوح نشان دهنده دریاچه ای زیر یخ های مریخ است. ... کشف کنند، پیش بینی می شود با توجه به وجود آب در مریخ بتوان نشانه هایی از حیات حداقل ...

اخترزیست‌شناسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/اخترزیست‌شناسی
این دانش به ما اجازه می‌دهد تا یافته‌های مربوط به اخترشناسی و زیست‌شناسی را در کنار ... یک نمونه عالی از دستاوردهای اخترزیست‌شناسی را می‌توان در مأموریت‌های مریخ نوردان .... آموزش فلسفه حقیقی کاوش‌های فضایی و آماده نمودن انسان‌ها برای رویارویی با هر کشف ... وقتی صحبت از کاوش حیات فرازمینی می‌شود دو حوزه بیش از همه جلب توجه می‌کند:.

ماه را فراموش کنید! اکنون زمان کاوش انسانی در مریخ است - زومیت


https://www.zoomit.ir/2018/9/14/286863/forget-moon-human-exploration-of-mars/
۲ ساعت پیش - اکنون سیاره سرخ مریخ زمینه کاوش فضایی و جستجو به دنبال حیات و ... به اندازه‌ی سفر انسان به مریخ باعث برانگختن علاقه و شور افکار عمومی و توجه جامعه‌ی علمی شود. ... سیاست‌گذاران باید متوجه اشتیاق افکار عمومی در مورد نوعکاوش‌های فضایی باشند. ... بنابراین چرا انسان نباید خود را به چالش سفر به مریخ دعوت نکند؟

گپی با دکتر لی، مدیر برنامه کاوش مریخ در جی پی ال - پوریا ...


https://pourianazemi.com/2012/08/17/گپی-با-دکتر-لی،-مدیر-برنامه-کاوش-مریخ-در/
۲۷ مرداد ۱۳۹۱ - سال بعد و با تغییر سمت دکتر نادری، دکتر لی مدیریت برنامه کاوش‌های مریخ را .... و بر این اساس پروژه باز گرداندن نمونه خاک مریخ با توجه به علاقه ای که ... را زیاد می‌شنویم که چرا باید چنین هزینه و تلاشی را صرف کاوش مریخ کرد؟ ... می‌کنندما این پول را صرف فضا می‌کنیم و مثلا به مریخ می‌فرستیم و در آنجا هزینه می‌کنیم.

جوان انریکز: ظاهرانسانهای ۱۰۰ سال دیگر چه گونه خواهد بود؟ | ...


https://www.ted.com/talks/juan_enriquez_what_will_humans...in.../transcript?...
۲ آذر ۱۳۹۵
کاملا میتوانید هدایتش کنید، و همینطور که به آن توجه می‌کنی، آدمهای ... تمامی این هزاران نقطه هایکوچک بی‌هدف به هم متصل می‌شوند، و حالا وقتش است که ... انتخاب کنیم، و در هر جایی از جهان ...
 

: برت راتن آینده فضا را پیش بینی می کند | TED Talk - TED.com


https://www.ted.com/talks/burt_rutan_sees_the_future_of_space/transcript?...
۱ شهریور ۱۳۹۳
ما در یک موقعیت مناسب برای الهام بخشیدن به توانائی های جوانانمان جهت بیرون ... بود و من فکر می کنم الهام بخشی در زمانی که شما بسیار جوان هستید آغاز می شود. ... اما می دونید ...
 

جیمز گرین: ۳ قمر و یک سیاره که ممکن است دارای حیات ...


https://www.ted.com/talks/james_green_3_moons_and_a...that.../transcript?...
۲۶ مرداد ۱۳۹۵
چرا؟ ما به سیارات داخلی نگاه می‌کردیم. زهره خیلی داغ است -- آب ندارد. ... حالا توجه ما به جاهای درستی معطوف شده است تا نگاهی دقیق‌تر به آن‌ها بیاندازیم و ... الان سه سال است ...
 

به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره ...


www.asemankafinet.ir/.../به+نظر+شما+چرا+در+کاوشهای+فضایی+به+تحقیق+درباره+...
به نظر شما چرا در کاوشهای فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ (بهرام) بسیار توجه میشود؟ پاسخ : چون کاوشگران نشانه هایی از حیات دراین سیاره یافته اند.که چند مورد ...

تاریخچه کاوش های رباتیک بشر در مریخ به بهانه پروژه ...


gadgetnews.net/1355/تاریخچه-کاوش-های-رباتیک-بشر-در-مریخ-به-ب/
۱۳ مرداد ۱۳۹۱ - به همين بهانه تاريخچه کاوش هاي رباتيک در سياره مريخ را برايتان آماده کرديم. ... کاوشگرهای فضایی که در نیمه دوم قرن بیستم به مریخ فرستاده شدند، ... و اقمار آن داشته‌اند که بخش قابل توجه آن مربوط به درک ساختار مریخ و حتی .... مارینر ۹ همچنان در مدار مریخ قرار دارد و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۲ در مدار مریخ باقی بماند.

فهرستی از اکتشافات مرموز مریخ که بسیاری را به وجود ...


gadgetnews.net/262281/اکتشافات-مرموز-مریخ-فرازمینی-ها/
 رتبه: ۱۰۰% - ‏۴ رأی
۹ فروردین ۱۳۹۷ - تا به امروز نشانه‌ای از وجود حیات بر روی مریخ کشف نشده، اما جالب است بدانیم که ... باشد و دانشمندانی هم هستند که به چنین نظریه‌ای باور داشته و حتی ادعا می‌کنند که ... در یکی از ماموریت‌های کاوش فضاپیماهای ناسا بر روی سیاره سرخ، ثبت این عکس توجه نظریه‌پردازان علاقه‌مند به موجودات فضایی را جلب ... اقامتگاه های مریخی ...

10 گامی که تا قبل از سفر انسان به مریخ باید برداشته شود - ...


gadgetnews.net/185216/10-گامی-که-تا-قبل-از-سفر-انسان-به-مریخ-باید/
 رتبه: ۱۰۰% - ‏۱ رأی
۲۰ تیر ۱۳۹۶ - مریخ بعد از زمین قابل سکونت‌ترین سیاره منظومه‌ی شمسی محسوب می‌شود. ... قرار گیرد باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد تا از سرعت قابل توجه مریخ نشین موقع فرود بکاهد. ... ورود شرکت‌های خصوصی به عرصه‌ی کاوش‌های فضایی باعث شده تا ایده‌های جالب مطرح .... چرا نگه داشتن عطسه واقعا برای بدن مضر است ؟

"سیاره سرخ" ایران‌زمین چشم‌انتظار توجه مسئولین - ایسنا


https://www.isna.ir/news/.../سیاره-سرخ-ایران-زمین-چشم-انتظار-توجه-مسئولین
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - امروزه با توجه به پیشرفت در زمینه‌های مختلف بستر سفر به فضا مهیا شده است ... تمام این اقدامات در شرایطی انجام می‌شوند که مانورهای شبیه‌سازی زندگی در مریخ در ... کمپ تحقیقاتی برای شبیه‌سازی و تمرین کاوش‌های آینده انسان در مریخ، بلکه .... چرا که آسمان‌های کویر، بکر بوده و در عین حال به دور از آلودگی‌های نوری هستند.

سفیران زمین در سیارۀ سرخ | وب سایت علمی بیگ بنگ


https://bigbangpage.com/science-content/سفیران-زمین-در-سیاره-سرخ/
 رتبه: ۵ - ‏۱۴ رأی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - تلسکوپ فضایی هابل ناسا این عکس از مریخ را در روز ۲۶ اوت ۲۰۰۳، زمانی که ... سنگ های مریخی در کارتونهای تلویزیونی سر درمی آوردند، همواره در کانون توجه ... در فهرست ماموریت های طراحی شده برای کاوش اختصاصی یا در حال گذر از کنار مریخ به ... ۱۵۰ کیلومتر و در دورترین فاصله تا ۶۰۰۰ کیلومتر از سطح مریخ دور می شود.

موفقیتها و ناکامی های اگزومارس پس از فرود روی سیاره سرخ | ...


https://fa.euronews.com › دانش › دانش و فن
۳۰ مهر ۱۳۹۵ - فضاپیمای اگزومارس ، پروژه آژانس فضایی اروپا به سیاره سرخ رسید. ... است که مستقیما برای یافتن نشانه هایحیات روی بر سطح مریخ انجام می شود. ... مشکل این است که نمی دانیم چرا متان در این مکان های خاص و در این زمان های ... باتوجه به این سه محل که برای فرود در نظر گرفته شده، آیا روی سطح مریخ حیات پیدا می شود؟

گفتگو با دکتر فیروز نادری در آستانه فرود مریخ نورد ...


https://pourianazemi.com/2012/07/.../گفتگو-با-دکتر-فیروز-نادری-در-آستانه-فرو/
۵ مرداد ۱۳۹۱ - فیروز نادری برای جامعه علمی و علاقمندان کاوش‌های فضایی چهره نا‌آشنایی نیست. .... برای فرود یک بیضی به نام بیضی عدم قطعیت رسم می‌شود، ما قصدمان .... آیا برنامه های آینده اکتشافات مریخ و منظومه شمسی به طور کلی مشخص است یا با توجه به ... در تایتان، قمر دیگر سیاره زحل، وجود داشته باشد چرا که آنجا خیلی از فعل و ...

پاسخ هایی برای شکاکان سفر انسان به ماه - پوریا ناظمی


https://pourianazemi.com/2014/03/14/پاسخ-هایی-برای-شکاکان-سفر-انسان-به-ماه/
۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - این سوالی است که تقریبا همه منجمان آماتور، علاقه مندان به فضا و مروجان علم و به ... شک گرایی سوال ایجاد می کند و سوال باعث می شود انسان قدم در راه جستجوی ... زیر توجه کنید که یکی از این افراد جلوی باز آلدرین را می گیرد و به روشهای مختلف ... چرا همه تصاویر این قدر باکیفیت هستند، چطور فضانوردان توانستند از محدوده ...

سفر انسان به فضا، آری یا نه - پوریا ناظمی


https://pourianazemi.com/2012/09/25/سفر-انسان-به-فضا،-آری-یا-نه/
۴ مهر ۱۳۹۱ - هربار که ایده سفر انسان به فضا و اولیت های برنامه ای فضایی سرنشین دار مطرح می شود این سوال خود را به همراه آن وارد بحث های عمومی می کند. ... حتی دانشمندان از الان به فکر کولونایز کردن یا زمین سان سازی مریخ هستندو ... چرا وقتی می توان با بودجه ای مشخص یک ماموریت ۳ روزه به مدار که بار علمی چندانی هم .... Search for: ...

چشم اندازی از برنامه سفر انسان به مریخ و ساخت اقامتگاه های ...


gadgetnews.net/211062/سفر-انسان-به-مریخ-2/
 رتبه: ۱۰۰% - ‏۱ رأی
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - سفر انسان به مریخ دیگر محدود به داستان‌های علمی تخیلی نیست؛ چرا که ظاهرا این ... به طور دقیق‌تر، اسپیس ایکس قصد دارد حداقل 2 سفینه فضایی را در سال ... سپس این ماموریت شروع به رشد می‌کند و رفته رفته به تعداد سفینه‌های آن افزوده خواهد شد. .... از ناسا به اجرا در آورد، البته باید توجه داشت که آژانس فضایی ناسا تنها ...

سیرزمانی مهاجرت انسان به فضا - زومیت


https://www.zoomit.ir/2017/11/22/.../timeline-for-humanitys-colonization-of-space/
۱ آذر ۱۳۹۶ - شرکت های مختلف فضایی مثل SpaceX و ناسا در نظر دارند در طی چند برنامه تا سال ... به این دلیل که موشک فالکن هوی قابلیت استفاده‌ی مجدد دارد، می‌تواند تنها با ... این تلسکوپ با اشعه‌ی مادون قرمز به کاوش منظومه‌ی شمسی می‌پردازد تا بدین .... اگر مأموریت BFR به مریخ با موفقیت انجام شود، این فضاپیما به‌عنوان بخشی از ...

سفر به نزدیکترین ستاره چقدر طول می‌کشد؟ - زومیت


https://www.zoomit.ir/2016/2/3/126543/how-long-nearest-star/
۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - در تمامی حالات، هر ماموریت در عمق فضا به احتمال زیاد چندین نسل طول خواهد کشید، ..... با توجه به نبود محفظه‌ی سوخت و در نتیجه وزن پایین فضاپیما در این طرح، ... به عنوان راهی مقرون به صرفه برای کاوش منظومه‌ی شمسی در نظر گرفته می‌شوند. ... بر روی این تکنولوژی به عنوان یکی از راه‌های ممکن سفر به مریخ تحقیق می‌کند.

ناسا راز بزرگ مریخ را فاش کرد (چرا سطح مریخ سرد و مرده است؟ ...


https://www.sakhtafzarmag.com › ... › تصویرگری دیجیتال › تصویرگری دیجیتال
۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ناسا راز بزرگ مریخ را فاش کرد (چرا سطح مریخ سرد و مرده است؟ ... به اعتقاد آنها 4/1 پوند از گاز در هر ثانیه بههمراه بادهای خورشیدی به جو مریخ وارد می شود. ... گازهای وارد شده به جو مریخ در حد بسیار ناچیزی است، اما باید به این نکتهتوجه کرد ... به طور حتم بادهای خورشیدی در سال های دور، شرایط سیاره مریخ را وخیم تر از شرایط ...

حقایق جالب در مورد فضا که هر کسی نمی داند - رسانه کلیک


https://click.ir › اخبار تکنولوژی
۲۴ آبان ۱۳۹۵ - کلیک- دانشمندان طی سال های گذشته موفق به اکتشافات فضایی جالب توجه ای شده اند که از آن جمله می توان بهامواج گرانشی و آب مایع در مریخ اشاره کرد. ... باردار که به نام باد خورشیدی شناخته می شود از خورشید به زمین می رسند اما تعیین ... های موجود در فیزیک کشف اتفاقی است که برای پادماده رخ داده و یا چرا ما عدم تقارن در ...

چرا درکاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ بسیار ...


yalda.online/search/چرا-درکاوش-های-فضایی-به-تحقیق-درباره-سیاره-مریخ-بسیار-تو...
این نوشته توسط سعید ارجمندیدر آدرس حقایق جالب و شنیدنی درباره سیاره مریخ + ع توسط مجله اینترنتی میهن پست حقایق جالب و شنیدنی درباره سیاره مریخ + ع منتشر ...

تصاویری از کره مریخ | زیستگاه احتمالی بشر در آینده - کارناوال


https://www.karnaval.ir › سفرهای فضایی
 رتبه: ۵ - ‏۶ نقد
۲ تیر ۱۳۹۷ - ماهواره های بسیاری به فضا پرتاب شده و تصاویر جالب توجهی از دیگر ... تنها چند ماه بعد، با توجه به قوانینی که برای نامگذاری اجسام بر روی کره مریخ وضع شده بود، ... در سیاره مریخ وجود آب بر اساس شواهد و با کاوش های بسیار اثبات شده است. ... جالب توجهی درباره وضعیت لایه‌های زیرین سطح مریخ در اختیار آن ها قرار می‌دهد.

کاوش در مریخ | وب سایت علمی بیگ بنگ


https://bigbangpage.com/tag/کاوش-در-مریخ/
ماموریت سرنشین‌دار به مریخ به واقعیت نزدیکتر می‌شود! ... تاکنون با ماموریت‌های مختلف سعی در کاوش سطح سیاره ی مریخ را داشته است اما این سازمان فضایی قصد دارد با ...
برچسب ها : چرا در کاوش های فضایی به مریخ توجه میشود ,
بازدید : 53 تاریخ : 08 / 07 / 1397 زمان : 22:56 نویسنده : حسین نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 380
 • کل نظرات : 10
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 31
 • آی پی دیروز : 166
 • بازدید امروز : 137
 • باردید دیروز : 373
 • گوگل امروز : 8
 • گوگل دیروز : 113
 • بازدید هفته : 2,603
 • بازدید ماه : 6,139
 • بازدید سال : 113,162
 • بازدید کلی : 331,304