close
تبلیغات در اینترنت
وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

گوگل 17

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

..

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

...

*** متاسفانه برخی از مطالب سایت حذف شدند ***

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیقوضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

 

در ادامه مطلب ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چالش های امنیتی پاکستان؛ از تروریزم تا جنگ افغانستان

 چالش های امنیتی پاکستان؛ از تروریزم تا جنگ افغانستان

قرار است جنرال راحیل شریف؛ رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان به زودی راهی واشنگتن شود.

 

این سفر از دید بسیاری از ناظران و کارشناسان مسایل امنیتی منطقه، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

راحیل شریف براساس سلسله مراتب نظامی و امنیتی در پاکستان، مهم ترین و عالی ترین مقام نظامی این کشور محسوب می شود؛ حتی فراتر از وزیر دفاع.

 

او نقشی محوری در تدوین سیاست های امنیتی پاکستان و اتخاذ تصمیم های بزرگ داخلی و خارجی آن دارد.

 

شماری از کارشناسان عقیده دارند که سیاست های امنیتی پاکستان در قبال افغانستان مستقیما زیر نظر آقای شریف، قرار دارد و او رأسا در این زمینه تصمیم می گیرد.

 

با این حال، گفته می شود که جنرال راحیل شریف با انتقادهای جدی از سوی دولت غیر نظامی پاکستان روبرو است.

 

در بیانیه‌ دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان که به تازگی منتشر شده، آمده است این به وضاحت نشان می دهد که تنش های میان دولت ملکی در اسلام آباد و ارتش در جریان است.

 

کارشناسان می گویند که در پاکستان همواره نوعی تنش و دوگانگی میان دولت و نظامیان این کشور وجود داشته است؛ تنش و دوگانگی ای که بارها با دخالت نظامی و کودتای رهبران و فرماندهان ارتش، به نفع نظامیان تمام شده است.

 

تاریخ سیاسی پاکستان نشان می دهد که رژیم های مسلط بر اسلام آباد، همواره براساس اراده نظامیان مسلط بر ارتش، عزل و نصب شده اند.

 

دولتی که اینک بر پاکستان حکمروایی می کند، نخستین دولتی است که از رهگذر انتخابات دموکراتیک به قدرت دست یافته است؛ بنابراین، از دید ناظران، دوگانگی جاری میان نواز شریف و راحیل شریف، برای حیات سیاسی پاکستان می تواند به شدت خطرناک باشد و این در حالی است که پاکستان به جز آنکه همسایه افغانستان است و تحولات سیاسی در آن کشور، مستقیما وضعیت امنیتی و سیاسی در افغانستان را متاثر می سازد، یک کشور اتمی است و از این حیث، هرگونه بی ثباتی و جا به جایی نهاد قدرت در این کشور، مورد توجه قدرت های بزرگ جهان نیز قرار می گیرد.

 

جنرال شریف درست زمانی به واشنگتن سفر می کند که تنها چند هفته قبل، کاخ سفید میزبان نواز شریف؛ صدر اعظم این کشور بود و وی گفتگوهایی را با مقام‌های بلندرتبه امریکایی روی مسایل مهم انجام داد.

 

از این نظر نیز ناظران می گویند که سفر قریب الوقوع راحیل شریف به واشنگتن می تواند حایز اهمیت باشد.

 

او احتمالا در خصوص مسایل مختلفی از مبارزه با تروریزم، امنیت و صلح و جنگ در افغانستان تا تحولات سیاسی جاری در پاکستان و‌ آینده آن، با واشنگتن رایزنی خواهد کرد.

 

کارشناسان پیش بینی می کنند که با توجه به رفتارشناسی گذشته قدرت های بزرگ، آنها در صورت بروز هرگونه بحران و بی ثباتی سیاسی در پاکستان، همواره جانب نظامیان را گرفته اند؛ زیرا می دانند که این نظامیان هستند که برای تعیین سرنوشت قدرت در پاکستان، حرف اول و آخر را می زنند.

 

از این نظر، سفر آتی شریف به امریکا می تواند نوعی تلاش او برای جلب توجه امریکا در حمایت از نظامیان در برابر حکومت ملکی اسلام آباد نیز باشد.

 

بعد از اینکه جنرال‌های بلندپایه ارتش پاکستان برای بررسی چگونگی سرکوب تروریست ها در خاک این کشور نشستی را برگزار کردند، ارتش به صراحت اعلام کرد که اگر دولت برای تطبیق طرح هایش اقدامات لازم را انجام ندهد، دستاوردهای ارتش کارگر نخواهد بود.

 

اقداماتی که ارتش از حکومت ملکی انتظار دارد شامل آوردن اصلاحات در نظام پولیس، ایجاد حکومت داری خوب در مناطق ناآرام قبایلی و قطع منابع تامین مالی تروریست ها می شود.

 

این هشدار با توجه به ذات ناپایدار قدرت در پاکستان می تواند خطرناک باشد.

 

ناظران پاکستانی می گویند که راحیل شریف تاکنون توانسته اصلاحات تازه ای را در ارتش به میان آورد؛ ارتشی که سابقه‌اش در برانداختن نظام های دموکراتیک در پاکستان زبانزد است. و بیش از نیمی از تاریخ سیاسی پاکستان را به خود اختصاص می دهد.

 

راحیل شریف که دو سال قبل به سمت رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان برگزیده شد به دلیل سیاست های ضد هندی و ضد تروریستی اش در مناطق قبایلی، مورد ستایش افکار عمومی پاکستان است.

 

شیعیان پاکستان نیز از او به دلیل سرکوب گروه های تروریستی و تکفیری سنی، تمجید می کنند.

 

آقای شریف در میان پاکستانی ها به «مرد عمل» مشهور است.

 

همچنین گفته می شود او سیاست سرکوب تروریست های مستقر در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان را تقویت کرده و از این نظر مورد حمایت امریکاست.

 

گفته می شود که اولین مذاکرات رسمی میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در ماه جولای سال جاری میلادی در شهر مری در نزدیکی اسلام آباد نیز به همکاری جنرال شریف راه اندازی شد.

 

اما او از این جهت که گفتگوهای صلح پس از مرگ ملاعمر متوقف شد و حملات تروریستی طالبان و دیگر گروه های هراس افکن در افغانستان به نحو کم سابقه ای تشدید گردید، در نزد مردم افغانستان به شدت مورد انتقاد و متهم است که همچنان سیاست حمایت ابزاری از تروریزم برای تحقق سیاست های پاکستان در افغانستان را دنبال می کند.

 

از جنرال شریف ۵۹ ساله همچنین به دلیل عدم اقدام نظامی جدی علیه گروه تروریستی و تکفیری مانند لشکر طیبه و جنگوی که متهم به راه اندازی حملات تروریستی بر علیه هند، افغانستان و شیعیان پاکستان هستند نیز به شدت انتقاد می شود.

 

قرار است جنرال شریف هفته آینده با جان کری؛ وزیر خارجه، اشتون کارتر؛ وزیر دفاع و نیز مشاور امینتی ملی امریکا دیدار و گفتگو کند.

 

یک مقام امریکایی در وزارت خارجه آن کشور در این باره گفته است:«قرار است ما بحثهای مان را با وی در پیوند با عملیاتهای ضد هراس افکنی انجام دهیم. ما به طور واضح با وی گفتگو خواهیم کرد. از نگرانیهای مان در رابطه با فعالیتهای گروه های مشخص تروریستی که تا هنوز در خاک پاکستان فعالیت می کنند و تمویل می شوند حرف خواهیم زد.»

 

با همه این اوصاف، کارشناسان انتظار ندارند که این دیدار بتواند تغییری مهم و راهبردی در خصوص سیاست های امریکا و پاکستان در قبال افغانستان به وجود آورد.

 

دو کشور در این زمینه، استراتژي همسانی را دنبال می کنند. نه امریکا و نه پاکستان هیچکدام طالبان را «دشمن» خود و یک «گروه تروریستی» نمی دانند و این در حالی است که مردم و دولت افغانستان، همه روزه قربانی عملیات ها و حملات تروریستی طالبان و گروه های تروریستی مشابه می شوند.

 

کارشناسان می گویند تا زمانی در رویکرد امریکا و پاکستان در مبارزه با تروریزم، تغییری ایجاد نشده است، جنگ افغانستان و مبارزه با تروریزم همچنان به مثابه چالش هایی برای امنیت سراسر منطقه باقی خواهد ماند و این چیزی است که حتی پاکستان هم نمی تواند از آن مستثنی قرار داده شود.

مرجع : خبرگزاری صدای افغان(آوا) سرویس تحلیل و پژوهش اخبار

 

 

 

 

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

 

 

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

 

 

 

..

.

.

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

.وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق.

وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق

 

 

TISRI-چالش‌های امنیتی پاکستان - ابرار معاصر


www.tisri.org/default-627.aspx
... از وقایع خشونتآمیز در این کشور ارائه داده و به تحلیل وضعیت امنیتی پاکستان، ... و داده‌ها در حوزه امنیت داخلی در پاکستانوجود ندارد، گزارشات امنیتی این مؤسسه تنها ...

وضعیت نامطلوب امنیتی و اعلام جنگ با پاکستان | روزنامه ...


https://etilaatroz.com/13798/وضعیت-نامطلوب-امنیتی-و-اعلام-جنگ-با-پاک/
هم‌چنین حسام‌الدین حسام، سر‌پرست معاونیت امنیت ملی در مورد افزایش تحرکات ... و بر اثر کدام اشتباه‌ها وضعیت امنیتی کشورخراب شد‌ه و پاکستان مداخله‌ی خویش در امور ...

پاکستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/پاکستان
هر دو کشور هند و پاکستان به‌طور جداگانه بخش‌هایی از این منطقه را اداره می‌کنند و این مناطق ..... سومین بار در نوامبر ۲۰۰۷، عضویت پاکستان به دلیل اعلام وضعیت فوق‌العاده ...
 

وضعیت و ویژگی داعش در پاكستان، گفتگو با علي همداني، ...


www.iiwfs.com/.../800-وضعیت-و-ویژگی-داعش-در-پاكستان،-گفتگو-با-علي-همداني،...
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - وضعیت و ویژگی داعش در پاكستان. ... تا جنوب پاکستان در آب های گرم را راهداری زده اند و می خواهند خط آهنی تا چین برسد و نیاز به تامین امنیت دارند.

چالش های امنیتی پاکستان؛ از تروریزم تا جنگ افغانستان - آوا


https://www.avapress.com/fa/.../چالش-های-امنیتی-پاکستان-تروریزم-جنگ-افغانستان
کارشناسان می گویند تا زمانی در رویکرد امریکا و پاکستان در مبارزه با ... چالش هایی برای امنیت سراسر منطقه باقی خواهد ماند و این چیزی است که حتی پاکستان هم نمی ... آنکه همسایه افغانستان است و تحولات سیاسی در آن کشور، مستقیما وضعیت امنیتی و ...

ایرنا - وزیر کشور پاکستان: وضعیت امنیتی کراچی روبه ...


www.irna.ir/.../وزیر_کشور_پاکستان__وضعیت_امنیتی_کراچی_روبه_بهبود_است
اسلام آباد - رحمان ملک وزیر کشور پاکستان گفت: وضعیت امنیتی شهر کراچی رو به بهبود بوده و به هیچ‌کس اجازه داده نخواهد شد که در امنیت این شهر اخلال ایجاد کند.

پاکستانی که بود! پاکستانی که هست/ بهبود وضعیت امنیتی ...


https://www.tasnimnews.com › بین الملل › آسیا-اقیانوسیه
۱۱ مهر ۱۳۹۶ - بیائید منصفانه نگاهی به وضع سابق و وضع فعلی کشور پاکستان بیندازیم: ... اینکه امسال عزای سالار شهیدان در کشورپرجمعیت پاکستان با امنیت ...

پاکستان به وضعیت امنیت منطقه مشترک با مرز ایران بیشتر ...


https://www.isna.ir/.../پاکستان-به-وضعیت-امنیت-منطقه-مشترک-با-مرز-ایران-بیش...
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ‌نماینده ولی فقیه سیستان و بلوچستان گفت: دولت پاکستان باید به وضعیت امنیت منطقه مشترک با مرز ایران که مأمن گروهک‌های تروریستی شده ...

کارشناس پاکستانی: امنیت پاکستان از دست دولت این کشور ...


dari.irib.ir/.../3079-کارشناس-پاکستانی-امنیت-پاکستان-از-دست-دولت-این-کشور-خا...
18/04/1387فرحت حسین مهدوی تحلیل گر مسائل پاکستان در گفتگو با خبرنگار رادیو دری وضعیت پاکستان را تاسف بار خواند و گفت: انفجارهای پی در پی در کراچی ...

وضعیت امنیتی در افغانستان رو به وخیم شدن است - Maiwand ...


www.maiwandtv.com/fa/more.php?id=2110
وزارت دفاع امریکا در گزارش تازه اش که به کانگرس این کشور فرستاده، وضعیت امنیتی ... بربنیاد گزارش تازه پنتاگون, امنیتافغانستان از جانب شماری از شبکه های ...
 

وضعیت امنیتی افغانستان؛ تسویه حساب سیاسی یا ناکارآمدی ...


https://fa.euronews.com › اخبار › جهان
۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - وضعیت امنیتی افغانستان؛ تسویه حساب سیاسی یا ناکارآمدی نیروهای .... انگلیس ، روسیه ، چین ، هند و پاکستانقابلیت حمل کلاهک هسته ای دارن؟

بررسی وضعیت امنیت در افغانستان؛ محور سفر فرمانده ارتش ...


af.farsnews.com/world/news/13960605000494
۵ شهریور ۱۳۹۶ - فرمانده ارتش پاکستان در رأس یک هیأت نظامی برای سفری 3 روزه عازم تاجیکستان شد و با مقامات ارشد نظامی این کشور و چین ملاقات خواهد کرد. ... بررسی وضعیت منطقه و برقراری امنیت در افغانستان از مسائل مهمی است که مقامات نظامی ...

آشنايي با كشور پاكستان - hajij


hajij.com/fa/islamic-countries-and-sects/islamic.../item/38-1390-01-29-09-12-06
وضعيت سياسي پاكستان و ساختار اداري آن برگرفته از به اصطلاح دموكراسي غربي و ... 1) قوة مجريه: متشكل از رئيس جمهور، نخست وزير، كابينه و شوراي امنيت ملي است.

شرارت پاکستان، امنیت جهانی را تهدید میکند! - خبرگزاری صنا


sana.af › سیاسی › امنیت
۳ مهر ۱۳۹۶ - در چنین وضعیت بحرانی، جنرال جیمز متیز وزیر دفاع امریکا با سفر به ... دوم؛ در درون کشور پاکستان با رادیکال های اسلامی مانند حامیان سمیع الحق ...

نابسامانی اوضاع امنیتی و سیاسی افغانستان و دلایل آن - رادیو دری


dari.irib.ir/...ها/.../100857-نابسامانی-اوضاع-امنیتی-و-سیاسی-افغانستان-و-دلایل-آن
از سوی دیگر با وجود اینکه مردم افغانستان از حکومت شان توقع تامین امنیت و .... امنیت ملی افغانستان پیشتر در پارلمان گفت که اوضاع امنیتی این کشور رو به ... یک مسئول بزرگ سیاسی امنیتی در پارلمان نباید مردم را وحشت زده کند که وضعیت امنیتی ...

امنیت عراق - خبرآنلاین


https://www.khabaronline.ir/tags/4972/امنیت-عراق
یک تحلیل‌گر عراقی، وضعیت کشورش و واکنش مقامات عراقی درباره حمله به ... تروریست ها در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که این کشور خواهان امنیت همسایگان خود است و ...

ایرنا - وضعیت امنیتی افغانستان در سال جدید


www.irna.ir/fa/News/82549312
۹ خرداد ۱۳۹۶ - کابل - ایرنا - وضعیت امنیتی افغانستان از ابتدای سال جدید (1396) رو به ... داد و اولویت خود را حمله به «نیروهای خارجی» مستقر در این کشور اعلام کرد.

سازمان ملل متحد: وضعیت امنیتی در افغانستان بدتر شده است ...


https://www.pajhwok.com/.../سازمان-ملل-متحد-وضعیت-امنیتی-در-افغانستان-بدتر-...
۱ تیر ۱۳۹۶ - تادامیچی یاماموتوکه روزچهارشنبه در نشستى ویژه شورای امنیت سازمان ملل در ... در یک گزارش تازۀ در مورد افغانستان گفته است که وضعیت این کشور ...

"اگر امنیت و ثبات در افغانستان تامین نشود، وضعیت ...


https://www.pajhwok.com/.../اگر-امنیت-و-ثبات-در-افغانستان-تامین-نشود،-وضعیت-...
۳۰ آذر ۱۳۹۳ - "اگر امنیت و ثبات در افغانستان تامین نشود، وضعیت پاکستان بدتر خواهد ... لوی درستیز اردوی پاکستان و رییس سازمان استخبارات این کشور(آی اس ...

اوضاع افغانستان وخيم و در حال بدتر شدن است - آوا - خبرگزاری ...


https://www.avapress.com/fa/interview/11692/اوضاع-افغانستان-وخيم-حال-بدتر-شدن
هفت سال قبل، هزاران نيروي نظامي از 40 كشور جهان براي آنچه که تامين امنیت و ثبات و ... نيروهاي امريكا و ناتو در افغانستان در حال تدوين گزارشي از وضعيت كشور است و ...

استخبارات ملی امریکا: وضعیت امنیتی در افغانستان بدتر ...


https://www.tolonews.com/.../استخبارات-امریکا-وضعیت-امنیتی-در-افغانستان-بدتر...
درهمین حال، رییس سازمان استخبارات دفاعی امریکا هشدار می هد که اگر نیروهای خارجی در افغانستان افزایش نیابد، دست آوردهای چندین ساله دراین کشور، برباد خواهند رفت.

دورنمای ثبات و امنیت در افغانستان - دیپلماسی ایرانی


irdiplomacy.ir/fa/news/1968034/دورنمای-ثبات-و-امنیت-در-افغانستان
۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - با نگاهی به شرایط امنیتی افغانستان به خصوص در حوزه جنوب این کشور و مشاهده وضع موجود به نظر می رسد که نیروهای طالبان با وجود تنگناهای موجود و ...

پاکستان - اوضاع اقتصادی


www.did.ir/search/result.aspx?field1=subject&term1=پاکستان+-+اوضاع...
وضعیت بی‌ثبات اقتصادی در پاکستان با جمعیتی که یک‌سوم آنها زیرخط فقر ... بی‌ثباتی اقتصادی در کشور پاکستان از دید نویسنده ریشه در درآمد اندک ... موضوعات: پاکستان - امنیت ملی؛ پاکستان- اوضاع اقتصادی؛ پاکستان - سیاست و حکومت؛ ؛

توافق ایران و پاکستان برای پیگیری و استقرار صلح در ... - ...


fa.alalam.ir/.../توافق-ایران-و-پاکستان-برای-پیگیری-و-استقرار-صلح-در-افغانستان
۱۰ آبان ۱۳۹۶ - در این مذاکرات، دو طرف برای دستیابی به صلح و ثبات در کشور همسایه افغانستان توافق کردند. ... این نخستین دور مذاکرات دوجانبه ایران و پاکستان درباره صلح و امنیت منطقه بود که با تمرکز بر وضعیت در افغانستان برگزار شد.

پاکستان به وضعیت امنیت منطقه مشترک بامرزایران ...


www.javanonline.ir/.../پاکستان-به-وضعیت-امنیت-منطقه-مشترک-بامرزایران-بیشت...
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - دولت پاکستان باید به وضعیت امنیت منطقه مشترک با مرز ایران که مامن ... نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچسستان با اشاره به ناامنی کشورهای ...

وضعیت واقعی نظامی در افغانستان کنونی چگونه است؟ | روزنامه ...


https://etilaatroz.com/22910/وضعیت-واقعی-نظامی-در-افغانستان-کنونی-چ/
جدا از بدترشدن اوضاع امنیتی در جنوب و غرب افغانستان، وضعیت امنیتی و ... ولایت شمال‌شرقی بدخشان، در مقایسه با دیگر مناطق بی‌ثبات و جنگ‌زده‌ی کشور، نسبتاً آرام ...

اتمر: وضعیت امنیتی افغانستان در سال 2017 خیلی بدتر از ...


af.farsnews.com/allnews/news/13951220000152
۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - مشاور امنیت ملی گفت: در گذشته ما از حمایت ۱۵۰ هزار نیروی بین‌المللی نیز ... کشیده، و کشور را به محل امن برای تروریستان بین‌المللی مبدل سازند.

وضعیت نامطمین امنیتی پس از سال 2014 | افغانستان | DW | ...


https://www.dw.com/fa-af/وضعیت-نامطمین-امنیتی-پس-از-سال.../a-17510537
۴ فروردین ۱۳۹۳ - چه عواملی در زمینه وضعیت امنیتی کشور پس از سال 2014 تعیین کننده هستند؟ ... بزرگترین تهدید برای امنیتافغانستان از سوی طالبان است.

داعش به‌جای طالبان؛ استفاده ابزاری پاکستان از گروه‌های ...


khabarnama.net/blog/.../pakistans-instrumental-use-of-terrorist-groups-in-afghanistan/
۷ اسفند ۱۳۹۵ - دفتر مشاور امنیت ملی افغانستان معتقد است که داعش به عنوان یک گروه تروریستی تهدیدی ... داعش و کنترول بخش عظیم از کشورهای عراق و سوریه ... و هم چنین، همکاری با کشورهای منطقه در صدد “تغییر وضعیت” بوده و از این طریق، از قدرت ...

شورای امنیت، وضعیت امنیتی ۹ ولایت کشور را به بررسی ...


af.shafaqna.com/FA/0162282
شورای امنیت، وضعیت امنیتی ۹ ولایت کشور را به بررسی گرفت. ... توافق افغانستان و پاکستان بر تسهیل مبادلات تجاری. - پیام آفتاب ...

تحلیلی از وضعیت موجود در ایالت بلوچستان پاکستان و نوار ...


www.mtrd.ir/.../تحلیلی-از-وضعیت-موجود-در-ایالت-بلوچستان-پاکستان-و-نوار-مرزی...
تحلیلی از وضعیت موجود در ایالت بلوچستان پاکستان و نوار مرزی کشور ج .ا.ا ... هرگونه نا امنی در ایالت بلوچستان پاکستان برامنیت و ثبات منطقه شرق ایران و همچنین ...

وضعیت امنیتی افغانستان در شورای امنیت بررسی می‌شود - ...


https://www.mehrnews.com/.../وضعیت-امنیتی-افغانستان-در-شورای-امنیت-بررسی-م...
۳ مهر ۱۳۹۶ - بررسی وضعیت امنیتی افغانستان امروز به صورت ویژه در شورای امنیت ... خود روی اوضاع افغانستان و روابط دو جانبه دو کشور به مذاکراه پرداخته بود.

توصیه شورای امنیت ملی ترکیه برای تمدید وضعیت فوق ...


https://www.aa.com.tr/fa/ترکیه/توصیه...امنیت-ملی...وضعیت...کشور/799202
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - شورای امنیت ملی ترکیه در جلسه امروز خود به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور با صدور بیانیه ای به دولت توصیه کرد تا وضعیت فوق العاده ...

وضعیت امنیتی افغانستان در آستانه ورود حکمتیار به کابل | ...


https://www.dw.com/fa-af/وضعیت-امنیتی-افغانستان-در-آستانه.../a-38678962
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - شهیر یک باشنده کابل می‌گوید امنیت در شهر کابل وجود ندارد و وهیچ کس ... که این بار طالبان می‌خواهند راه اکمالاتی شان را همزمان با دو کشور پاکستان و ...

توافق ایران و پاکستان برای پیگیری و استقرار صلح در ... - ...


https://fa.alalam.ir/news/3122446
۱۰ آبان ۱۳۹۶ - در این مذاکرات، دو طرف برای دستیابی به صلح و ثبات در کشور همسایه افغانستان توافق کردند. ... این نخستین دور مذاکرات دوجانبه ایران و پاکستان درباره صلح و امنیت منطقه بود که با تمرکز بر وضعیت در افغانستان برگزار شد.

پاکستان، از کشور بد در سطح جهان تا کشور خوب در سطح منطقه ...


https://etilaatroz.com/1711/پاکستان،-از-کشور-بد-در-سطح-جهان-تا-کشور/
دیدگاه‌های دولت جدید مشابه به دولت نظامی ‌قبلی در این کشور است و پاکستان سعی دارد که ... اما اگر طالبان در گفت‌وگوهای صلح شامل ساخته نشوند، وضعیت تغییر خواهد کرد. ... با خطاب قرار دادن افسران جوان در مورد بحران امنیت در این کشور سخن گفته است.

چهل درصد جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارد | Euronews


https://fa.euronews.com › اخبار › جهان
۱۳ فروردین ۱۳۹۷ - چهل درصد جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارد ... روبرو شده‌اند، به این ترتیب شمار کل این افراد در این کشوربه ۱۳ میلیون نفر می‌رسد. ... گذشته برای گسترش کشاورزی کاری نکرده است و این کم‌کاری وضعیت غذایی را بدتر کرده است.

امنیت افغانستان؛ بحرانی که شورای امنیت را به کابل کشاند - آوا


https://www.avapress.com/.../￘ᄃ￙ナ￙ニᅴフ￘ᆰ-￘ᄃ￙チ￘ᄎ￘ᄃ￙ニ￘ᄈ￘ᆰ￘ᄃ￙ニ-￘ᄄ￘ᆳ￘ᄆ￘ᄃ...
نمایندگان ۱۵ کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، به افغانستان سفر کرده‌اند. ... این سفر بی سابقه آشکار می شود، وضعیت بحرانی و بغرنج امنیت افغانستان است.

پاکستان به وضعیت امنیت منطقه مشترک با مرز ایران بیشتر ...


sb.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=58449
نماینده ولی فقیه سیستان و بلوچستان گفت: دولت پاکستان باید به وضعیت امنیت منطقه مشترک با مرز ایران که مامن گروهک های تروریستی شده بیشتر توجه کنند و با ...

افغانستان، سوریه و عراق در صدر فهرست ناامن ترین کشورهای جهان


af.shafaqna.com/FA/50933
در این بیلانس علاوه بر آن عواملی مانند میزان قتل ها، امنیت اجتماعی و مخارج نظامی ... نتیجۀ تحقیقات انستیتوت مذکور نشان داده است که در 81 کشور وضعیت نسبت به ...

چرا وضعیت امنیتی افغانستان روز به روز وخیم تر می شود؟ | ...


https://www.dw.com/fa-af/چرا-وضعیت-امنیتی-افغانستان-روز.../av-39845505
۴ مرداد ۱۳۹۶ - یوناما و پنتاگون از بدتر شدن وضعیت افغانستان خبر دادند ... استخبارات امریکا: احتمال دارد امنیت در افغانستان خراب تر گردد. رئیس اداره ...

جلسه سازمان پيمان امنيت جمعي به منظور بررسي وضعيت ...


https://www.khaama.com/persian/archives/1468
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - جلسه سازمان پیمان امنیت جمعی به منظور بررسی وضعیت افغانستان بعد از ... امنیت این کشورها چهارشنبه آینده ۲۹ قوس (۱۹ دسامبر) برگزار خواهد شد.

وضعیت شمال، نتیجه یک معامله است؟! - آوا - خبرگزاری صدای ...


https://www.avapress.com/fa/note/110916/وضعیت-شمال-نتیجه-یک-معامله
تردیدی وجود ندارد که در مدت ۱۳ سال، ساحات شمالی کشور از امنیت و ثبات نسبتاً ... نفر از پاکستان وارد جنوب می شوند و سپس از طریق غرب کشور وارد شمال می شوند، ...

ایرنا - رشد داعش در افغانستان؛ تهدیدی برای امنیت پاکستان و ...


www.irna.ir/fa/News/82699384
۲۵ مهر ۱۳۹۶ - رشد داعش در افغانستان؛ تهدیدی برای امنیت پاکستان و کشورهای منطقه است ... در پاکستان هم مرز است اینوضعیت می تواند تهدیدی جدی علیه امنیت ملی ...

ایرنا - تامین امنیت شهروندان چینی، دغدغه جدید پاکستان


www.irna.ir/fa/News/82563737
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - مقامات مختلف پاکستان اعلام می کنند که وضعیت امنیت این کشور نسبت به سال های گذشته بهبود یافته است. با این وجود، متقاعد کردن شهروندانی ...

افغانستان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/افغانستان
افغانستان دارای ۶۵۲٬۸۶۴ کیلومتر مربع مساحت چهل‌و یکمین کشور وسیع دنیا است و ... نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت (ایساف) را مأمور کمک به حفظ امنیت و دولت جدید .... با توجه به همین وضعیت آشوبناک بسیاری از رهبران مجاهدین هم در عمل کنترلی بر ...

تبدیل مرز پاکستان با ایران به منطقه صلح و دوستی/تحلیل - ...


parstoday.com/fa/asia-i111853
۸ دی ۱۳۹۶ - پارس تودی-سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد که مرز این کشور با ایران به ... بی توجهی دولت و ارتش پاکستان در تامین امنیت مرزهای مشترک باعث شد تا ... این وضعیت در سالهای اخیر به چالشی مهم در روابط ایران و پاکستان تبدیل شد.

هشدار درباره پیامد حمایت از داعش در پاکستان/ تحلیل - Pars ...


parstoday.com/fa/asia-i42301
۹ دی ۱۳۹۵ - با توجه به وضعیت آسیب پذیر امنیت افغانستان، چنانچه داعش در ... در چنین شرایطی، پاکستان می تواند به عنوانکشور همسایه افغانستان برای ...

سیاست خارجی و همکاری های کشورهای همسایه افغانستان در ...


parstoday.com/dari/news/uncategorised-i68465
سیاست خارجی کشورهای همسایه افغانستان و همکاری های آنان در وضعیت این کشور ... ضمن اینکه امنیت و ناامنی این کشور هم می تواند در وضعیت کشورهای همسایه موثر باشد.

شرارت پاکستان، امنیت جهانی را تهدید می کند ! | روزنامه آرمان ملی


www.armanemili.com/posts/3034
۳ مهر ۱۳۹۶ - شرارت پاکستان، امنیت جهانی را تهدید می کند ! .... بدتر شدن وضعیت امنیتی در کشور، خاصیت و چگونگی جنگ امروز همراه با تبلیغات گسترده از ...

وضعیت عمومی امنیتی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت - آوا


https://www.avapress.com/.../وضعیت-عمومی-امنیتی-کشور-مورد-بحث-بررسی-قرار-...
شورای امنیت ملی، وزارت مالیه را موظف نمود تا منبعد از تورید وسایط دارای شیشه های سیاه به کشور جلوگیری به عمل آورد.

وضعیت امنیتی شهر کابل در ماه های آینده بهبود می یابد - آوا


https://www.avapress.com/fa/.../وضعیت-امنیتی-شهر-کابل-ماه-های-آینده-بهبود-می-یاب...
شهروندان کابل از وضعیت امنیتی نگران هستند آنان می گویند که اوضاع امنیتی روز بروز خراب تر می شود و این روزها در کابل پایتخت کشور امنیت جانی شهروندان با ...

اعتراض مردم پاکستان به تداوم حملات تروریستی در این کشور ...


parstoday.com/dari/news/uncategorised-i44240
در پی ادامه حملات تروریستی ضد شیعیان در پاراچنار ،مردم پاکستان در شهر های مختلف از جمله ... جدی دولت و ارتش پاکستان به تامین امنیت مردم این کشور بخصوص شیعیان است . ... این اولین بار نیست که مردم پاکستان به ادامه وضعیت ناامنی در این کشورو ...

وضعیت امنیتی در افغانستان رو به وخیم شدن است - Maiwand ...


www.maiwandtv.com/en/more.php?id=2110
وزارت دفاع امریکا در گزارش تازه اش که به کانگرس این کشور فرستاده، وضعیت امنیتی ... بربنیاد گزارش تازه پنتاگون, امنیتافغانستان از جانب شماری از شبکه های ...

ریشه های نا امنی را دریابید - روزنامه افغانستان


www.dailyafghanistan.com/opinion_detail.php?post_id=137577
نا امني در بسياري از مناطق کشور ريشه دوانده است و هر روز بيشتر مي شود، اما مسئولين حکومتي همواره تاکيد مي کنند که آنهاوضعيت را تحت کنترول دارند و مديريت امنيت ...

افغانستان و امنیت اقتصادی - روزنامه افغانستان


www.dailyafghanistan.com/opinion_detail.php?post_id=129625
بعد از ختم جنگ سرد و فروپاشی بلوک شرق، عنصر اقتصاد و امنیت اقتصادی از اهمیت به سزایی ... افغانستان به مثابه یک کشورجهان سومی و توسعه نیافته، به شدت در فساد ... وضعیت اقتصادی افغانستان، گرانی قیمت ها و یا پائین بودن قیمت ها در دستان ...

عراق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/عراق
عراق با ۳۲٬۵۸۵٬۶۹۲ نفر (آمار ژوئیه ۲۰۱۴) جمعیت چهلمین کشور پرجمعیت جهان است. ..... ۶۸۸ شورای امنیت، منطقهٔ پرواز ممنوع در عراق اعلام کردند تا از کردها و شیعیان محافظت کنند. ... این مسئله باعث شد تا پس از اشغال عراق وضعیت آشفته‌ای ایجاد شود.

دلایلی برای سفر به پاکستان | کشف یک دنیای آمیخته با ...


https://www.karnaval.ir › آسیا › پاکستان
 رتبه: ۴٫۷ - ‏۱۸ نقد
۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ... به پاکستان سفر کنیم,امنیت در سفر به پاکستان,جاذبه های دیدنی پاکستان. ... منطقه تفریحی شانگریلا (Shangri la) در شمال کشور پاکستان و در ... در مصر که همیشه آرام بود، وضعیت رود موجود در دره ی ایندوس قابل پیش بینی نبود، ...

مشاور امنیت ملی ترامپ: پاکستان باید از حمایت طالبان دست ...


www.bbc.com/persian/afghanistan-40837927
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - مشاور امنیت ملی ترامپ، رویکرد پاکستان در مبارزه با ترورسیم را "گزیشنی" خواند. ... ژنرال مک‌مستر، مشاور امنیتملی خود را برای بررسی وضعیت امنیتی به ... را علیه گروه تحریک طالبان پاکستان انجام داده، اما این کشور اقدامات قابل ...

عبدالله: اطلاعات کامل از وضعیت افغانستان به هیئت شورای ...


https://www.khaama.com/persian/archives/50979
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - آقای عبدالله هدف سفر اعضای شورای امنیت سازمان ملل را به کابل، بررسی وضعیت کشور از نزدیک گفت و افزود که در این دیدار بالای فرصت‌ها و چالش‌های ...

وزیر دادگستری ایالت بلوچستان پاکستان در گفت‌وگو با ...


https://www.farsnews.com/.../اتخاذ-تدابیر-ویژه-برای-امنیت-بلوچستان-پاکستان-ای...
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - اتخاذ تدابیر ویژه برای امنیت بلوچستان پاکستان؛ ایران به ما اعتماد کند ... برای بهبود وضعیت امنیت مرز مشترک همچنین اجرای تدابیر مشترک به ...

آیا افغانستان کشوری امن است؟ | جهان | DW | 31.05.2017


https://www.dw.com/fa-ir/آیا-افغانستان-کشوری-امن-است/a-39063723
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - و اگر دولت و نیروهای نظامی و انتظامی این کشور قادر به حفظ امنیت در پایتخت این کشور و نمایندگی‌های سیاسیکشورهای خارجی نیستند، آیا وضعیت ...

پنتاگون: وضعیت امنیتی افغانستان وخیم تر شده است | ...


https://www.dw.com/fa-af/پنتاگون-وضعیت-امنیتی-افغانستان.../a-18920528
۲۵ آذر ۱۳۹۴ - پنتاگون: وضعیت امنیتی افغانستان وخیم تر شده است ... شدن اوضاع امنیتی افغانستان را خروج نیروهای جنگی پیمان ناتو از این کشور عنوان کرده است. ... امنیت افغانستان از سوی گروه های شورشی و افراط گرای مختلف به شمول طالبان، ...

امنیت چگونه بهبود خواهد یافت؟


www.acsf.af/dari2/index.php?view=article&catid...06...
در كانفرانس ديدگاه هاي گوناگوني در رابطه به افزايش بي امنيتي در كشور ارائه گرديد كه فشردهء اين ... کرده است که ظرف ماه هاي اخير کشور با وضعيت نگران کننده ء بي امنيتي رو به رو شده است . ... او کشور پاکستان در امور داخلي افغانستان مداخله مي کند .

شیعیان پاکستان، قربانی تروریسم سعودی - صهیونیستی/ ...


fa.abna24.com/.../شیعیان-پاکستان،-قربانی-تروریسم-سعودی-صهیونیستی-بی‌تو...
۱۴ تیر ۱۳۹۶ - زیرا به رغم درخواستهای مکرر مردم این کشور برای تامین امنیت و جلوگیری از ... به همین دلیل به نظر می رسدوضعیت امنیت شیعیان در پاراچنار همچنان در ...

مرکز بین المللی مطالعات صلح وضعیت امنیتی افغانستان ...


peace-ipsc.org › آسیای میانه
۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - با این وجود، وضعیت افغانستان پس از سال2014 (زمان خروج کامل نیروهای ناتو) ... چرا که انتخابات، امنیت و موضوعات دیگر در کشور بستگی به عملکرد ...

وضعیت امنیتی ولایت فراه وخیم است - Parstoday


parstoday.com/dari/news/uncategorised-i10966
وضعیت امنیتی در ولایت فراه افغانستان وخیم است و درگیری نیروهای امنیتی و ... هم به زودی خواهند رسید، اضافه کرد مخالفان مسلح که اتباع کشور پاکستان هم در میان آن ...

ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


https://fa.wikipedia.org/wiki/ایران
در ۱ فروردین ۱۳۱۴ طبق بخشنامه وزارت امور خارجه نام کشور در مکاتبات رسمی از پرس و پرشیا .... و قسمتی از ماوراءالنهر را به تصرف درآوردند و نظم و امنیت را در مرزها بر قرار کردند. ..... ایران در شرق با افغانستان و پاکستان؛ در شمال شرقی با ترکمنستان، در بخش میانی .... پیش‌بینی می‌شود ایران در سال ۲۰۲۵ در وضعیت تنش آبی قرار بگیرد.

آمریکا: وضعیت افغانستان در سال 2018 وخیم‌تر می‌شود - ...


af.farsnews.com/politics/news/13961125000801
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - جامعه اطلاعاتی آمریکا متشکل از شانزده نهاد اطلاعاتی این کشور است که برای سیاست خارجی و امنیت این کشوردر سراسر جهان فعالیت و بررسی می‌کنند.

مرزهای مشترک با پاکستان، یکسویه از طرف ایران کنترل می ...


https://www.yjc.ir › سیاسی › دولت
۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - عبداللهی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی و وزارت کشور در تامین امنیت در مرز مشترک ایران و پاکستان، بیان داشت: قرار است چادر‌ها جمع شده و برجک ...

جنوب آسیا؛ منطقه گرایی، دولت ملی و مسئله امنیت - روزنام ...


www.dailyafghanistan.com/opinion_detail.php?post_id=137686
اين بدين معني است که ثبات و امنيت و ناامني در هر يک از اين دو منطقه بر وضعيت ... خارج شدن افغانستان از دست پاکستان به مثابه محاصره اين کشور توسط هند است.

امنیت افغانستان - BBC News فارسی - BBC.com


www.bbc.com/persian/topics/4948ab79-f41f-4dfa-aa34-5e47769234c0
آغاز رقابت‌های انتخاباتی افغانستان؛ امنیت و شفافیت همچنان دو نگرانی اصلی ... دستگاه‌های انگشت نگاری نرسد نیز انتخابات پارلمانی این کشور برگزار خواهد شد. ... این کودکان همه شش الی ۱۲ سال سن داشتند و وضعیت شماری از زخمی شدگان نیز وخیم ...

بررسی آخرین وضعیت انتخابات در جمهوری اسلامی پاکستان - ...


https://www.isna.ir/news/.../بررسی-آخرین-وضعیت-انتخابات-در-جمهوری-اسلامی-پاکس...
۱۸ تیر ۱۳۹۷ - در راستای حفظ امنیت انتخابات مذکور، وزارت دفاع پاکستان با اعزام ... تامین امنیت انتخابات به درخواست کمیسیون انتخابات کشور موافقت کرده است ...

امرالله صالح: پاکستان یک دولت شیطانی است | Euronews


https://fa.euronews.com › اخبار › جهان
۳ خرداد ۱۳۹۷ - چرا برغم امضای توافقنامه امنیتی وضعیت امنیت در افغانستان بهتر نشده بلکه ... اول حوزه جنوب آسیا که هند وپاکستان دو کشور با هم متخاصم هستند و ...
برچسب ها : وضعیت امنیت در کشور پاکستان | تحقیق ,
بازدید : 131 تاریخ : 08 / 07 / 1397 زمان : 22:58 نویسنده : حسین نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 380
 • کل نظرات : 10
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 29
 • آی پی دیروز : 166
 • بازدید امروز : 119
 • باردید دیروز : 373
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل دیروز : 113
 • بازدید هفته : 2,585
 • بازدید ماه : 6,121
 • بازدید سال : 113,144
 • بازدید کلی : 331,286