close
تبلیغات در اینترنت
کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

گوگل 17

کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

..

اگر مطلبی از سایت شما کپی شده است حتما اطلاع دهید

به سرعت پیگیری میشود

از این لینک : ارتباط با مدیر

...

*** متاسفانه برخی از مطالب سایت حذف شدند ***


کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودندکودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند

 

در ادامه مطلب ...

 

 

 

hdaneshjoo.com :

دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند

یکی از جلوه های باشکوه حرکت کاروان امام حسین علیه السلام ، حضور کودکان همراه امام حسین علیه السلام و خاندان مکرم ایشان است. این حضور شورانگیز به شکوه حرکت امام حسین علیه السلام رنگ و بوی خاصی بخشید. برخی از این جلوه ها عبارتند از:

علی اصغر علیه السلام

یکی از فرزندان امام حسین علیه السلام نوزاد شیرخواری بود که از تشنگی در روز عاشورا بی تاب شده بود. امام، خطاب به دشمن فرمود: «از یاران و فرزندانم، کسی جز این کودک نمانده است. نمی بینید که چگونه از تشنگی بی تاب است؟» در «نفس المهموم» آمده است که فرمود: «اِنْ لَمْ تَرْحَمُوُنی فَاْرحَمُوا هَذَا الطِّفْل» و در حال گفت وگو بود که تیری از کمان حرمله آمد و گوش تا گوش حلقوم علی اصغر را درید. امام حسین علیه السلام خون گلوی او را گرفت و به آسمان پاشید.

رقیه

دختر سه یا چهار ساله ابا عبداللّه الحسین علیه السلام است که در سفر کربلا، همراه اسیران اهل بیت بود و در شام، شبی، پدر را به خواب دید و پس از بیدار شدن بسیار گریست و بی تابی کرد. خبر به یزید رسید. به دستور او، سر مهطر امام علیه السلام را نزد او بردند. رقیه از این منظره، بیشتر ناراحت و رنجور شد و همان روزها در خرابه شام (که محل اقامت موقت اهل بیت علیهم السلام بود) جان داد.

امام محمدباقر علیه السلام

تنها فرزند امام سجاد علیه السلام بود. مادر بزرگوارش، فاطمه دختر امام حسن مجتبی علیه السلام معروف به ام عبدالله است. در کربلا، سه سال و نیم بیشتر نداشت و حوداث خونین عاشورا و دوران اسارت را در حافظه خویش ثبت کرد.

قاسم بن الحسن

نوجوانی نابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور داشت. وی فرزند امام حسن علیه السلام بود و برخی مادرش را رمله و برخی نفیله می دانند. وی با اصرار زیاد، عمویش حسین علیه السلام را راضی کرد تا به میدان برود.

حمید بن مسلم می گوید:

«در این گیر و دار بودیم که دیدم پسرکی به سوی ما می آید که چهره اش همانند پاره ماه بود. در دستش، شمشیری و در تنش، پیراهنی و اِزاری و نعلینی پوشیده بود که بند یکی از آن دو پاره بود و فراموش نمی کنم که آن بند کفش پای چپش بود. عمرو بن سعید بن نفیل ازدی از وی چون او را دید، گفت: «به خدا سوگند! اکنون بر او حمله می برم.» به او گفتم: «سبحان الله! تو از این کار چه هدفی داری؟ همان کسانی که دور او را گرفته اند و حتی یک نفر از ایشان را باقی نمی گذارند، او را کفایت می کنند.» گفت: «به خدا سوگند! من بر او حمله خواهم کرد». سپس بر او حمله کرد و پیش از آنکه این نوجوان روی برگرداند، با شمشیر چنان بر سرش کوبید که فرقش شکافته شد. پسرک با صورت به زمین افتاد و فریاد زد: «ای عمو جان!» و با این کلمه از حسین علیه السلام یاری خواست.

در زیارت ناحیه مقدسه درباره وی چنین آمده است:

«سلام بر قاسم، پسر امام حسن علیه السلام ، آن نوجوانی که دشمن فرقش را شکافت و لباس جنگی اش را ربود. آن گاه که عمویش، حسین علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازی بر بالین او حاضر شد. در این هنگام، امام فرمود: «از رحمت خدا دور باشند قومی که تو را کشتند. آنان که جد و پدر بزرگوار تو در روز قیامت، دشمنشان است».

سپس حسین علیه السلام پیکر او را از زمین برداشت و به سینه چسبانید و به جانب خیمه ها برد، درحالی که پاهای آن نوجوان، به زمین کشیده می شد و در کنار فرزند جوانش علی اکبر و دیگر شهیدان خاندان خویش بر زمین نهاد.

عبد اللّه بن حسن بن علی علیه السلام

وی نوجوان 11 ساله و فرزند امام حسن مجتبی علیه السلام بود که روز عاشورا وقتی دید سید الشهداء علیه السلام بر زمین افتاده است، برای دفاع از عموی مظلومش به سوی میدان شتافت و جنگید و عده ای را کشت و با تیغ بحر بن کعب به شهادت رسید. برخی هم نقل کرده اند، حرمله با شمشیر، دست او را که در آغوش عمویش حسین علیه السلام قرار گرفته بود، برید و همان جا شهیدش کرد.

عون بن عبدا...

عون، فرزند حضرت زینب علیهاالسلام در کربلا و روز عاشورا همراه مادرش، حضوری فعال داشت و به شهادت رسید. این نوجوان شجاع نزد امام آمد و با اصرار مادرش، حضرت اجازه فرمود که به میدان برود. وی شماری از دشمنان را به هلاکت رساند و سرانجام به شهادت رسید. رجزی که در میدان جنگ می خواند، چنین بود: «اگر مرا نمی شناسید من پسر عبداللّه جعفرم همان که در بهشت با دو بال پرواز می کند...».

در زیارت ناحیه مقدسه آمده است:

«سلام بر عون فرزند عبدالله بن جعفر، همان طیّار بهشت، هم پیمان ایمان، هماورد همگنان، یاور خدای رحمان و تلاوت کنندگان قرآن. خداوند، قاتل او عبدالله بن قطبه طایی را لعنت کند.

محمد بن عبداللّه

محمد بن عون عبداللّه نیز شجاعانه قدم به میدان گذاشت و خود را معرفی کرد و در یک نبرد سنگین، سه سوار و هجده پیاده از دشمنان خدا را به دوزخ فرستاد و سرانجام به شهادت رسید.

در زیارت ناحیه مقدسه آمده است:

«سلام بر محمد بن عبدالله بن جعفر که جایگاه جدش را در بهشت دید و پس از برادرش، به شهادت رسید و نگه دار بدن برادر بود. خداوند، قاتل او عامر بن نهشل تمیمی را لعنت کند».

 

 

تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند - همیار دانشجو


https://hdaneshjoo.com/product/...دیگر-کودکانی-که-در-حماسه-کربلا-بودند/13023
یکی از جلوه های باشکوه حرکت کاروان امام حسین علیه السلام ، حضور کودکان همراه امام حسین علیه ... تحقیق دیگر کودکانی کهدر حماسه کربلا بودند ... آن گاه که عمویش، حسین علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازی بر بالین او حاضر شد. ... وینوجوان 11 ساله و فرزند امام حسن مجتبی علیه السلام بود که روز عاشورا وقتی دید سید ...
 

چند كودك و نوجوان در حماسه كربلا حضور داشتند؟ | مرکز ملی ...


www.pasokhgoo.ir/node/80046
۲۰ آبان ۱۳۹۱ - چند كودك و نوجوان در حماسه كربلا حضور داشتند؟ ... عبدالله در كربلا نوجوانى بود كه به سن بلوغ نرسيده بود و چون عمويش حسين (ع) را زخمى و بي ياور ديد، خود را به آن حضرت رسانيد و گفت: «به خدا ... تيرى ديگر، قلب او را نشانه گرفت.
شما این صفحه را 3 بار دیدید. آخرین بازدید: 10/26/17
 

کودکان و نوجوانان کربلا - ویکی‌پرسش


wikiporsesh.ir/کودکان_و_نوجوانان_کربلا
پرسش: چند كودك و نوجوان در حماسه كربلا حضور داشتند؟ پاسخ: ... ۲ - کودکان حاضر در کربلا ۲.۱ - علی اصغر ۳ - منبع جهت ... در شب عاشورا در پاسخ امام حسين (ع) كه فرمود: «مرگ در نظر تو چگونه است؟» گفت: ... تيرى ديگر، قلب او را نشانه گرفت. شهادت او در ...
 

فصل ششم: کودک و نوجوان و عاشورا


https://hawzah.net/fa/Magazine/View/5764/.../فصل-ششم-کودک-و-نوجوان-و-عاشورا
نوجوانی نابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور داشت. وی فرزند ... آن گاه که عمویش، حسین علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازی بر بالین او حاضر شد. ... یکی دیگر از کودکانی است که در کربلا حضور داشت و پس از حادثه عاشورا اسیر شد.
 

 

نتایج وب

[PDF]

ﻛﻮدك و ﻧﻮﺟﻮان در ﺻﺤﻨﻪ ي ﻛﺮﺑﻼ


sb3.tabaar.com/Nashrie/Files/9848.pdf
ﻳﻜﻰ از ﺟﻠﻮه ﻫﺎى ﺑﺎﺷﻜﻮه ﺣﺮﻛﺖ ﻛﺎروان اﻣﺎم ﺣﺴﻴﻦ ﻋﻠﻴﻪ اﻟﺴﻼم ، ﺣﻀﻮر ﻛﻮدﻛﺎن ﻫﻤﺮاه. اﻣﺎم ﺣﺴﻴﻦ. ﻋﻠﻴﻪ اﻟﺴﻼم ... دﺧﺘﺮ ﺳﻪ ﻳﺎ ﭼﻬﺎر ﺳﺎﻟﻪ اﺑﺎ ﻋﺒﺪاﻟﻠّﻪ اﻟﺤﺴﻴﻦ ﻋﻠﻴﻪ اﻟﺴﻼم. اﺳﺖ ﻛﻪ در ﺳﻔﺮ ﻛﺮﺑﻼ، ﻫﻤﺮاه اﺳﻴﺮان. اﻫﻞ ﺑﻴﺖ ﺑﻮد و. در ﺷﺎم، ﺷﺒﻰ، ﭘﺪر ... آن ﮔﺎه ﻛﻪ. ﻋﻤﻮﻳﺶ، ﺣﺴﻴﻦ ﻋﻠﻴﻪ اﻟﺴﻼم. را ﺑﻪ ﻛﻤﻚ ﻃﻠﺒﻴﺪ، ﻣﺎﻧﻨﺪ. ﺑﺎزِ ﺗﻴﺰﭘﺮوازى ﺑﺮ ﺑﺎﻟﻴﻦ او ﺣﺎﺿﺮ ﺷﺪ . در اﻳﻦ ﻫﻨﮕﺎم، .... ﻜﻰ دﻳﮕﺮ از ﻛﻮدﻛﺎﻧﻰ اﺳﺖ ﻛﻪ درﻛﺮﺑﻼ ﺣﻀﻮر داﺷﺖ و ﭘﺲ از ﺣﺎدﺛﻪ ﻋﺎﺷﻮرا. اﺳﻴﺮ ﺷ ...

کودکان و جوانان در عرصه کربلا - اخبار تسنیم - Tasnim - ...


https://www.tasnimnews.com › فرهنگی › حکمت و فکرت
۲۷ آبان ۱۳۹۲ - حسن مثنی همراه امام حسین (ع) در کربلا حاضر بود و در روز عاشورا به میدان جنگ رفت و با دشمنان خدا جنگ سختی کرد25٫ ... نوجوان دیگری که روز عاشورا در کربلا حضور فعالی داشت، ابوبکر .... 6 حماسه سازان کربلا ··· عقیقی بخشایشی

الف - كودكان و نوجوانان و جوانان در عرصه كربلا


old.alef.ir/vdcfyvdv.w6d0yagiiw.html?62611
۳۰ دی ۱۳۸۸ - عبدالله ابن الحسين (ع) كودك شيرخواري بود كه در ظهر عاشورا چشم به جهان گشود.2 .... حسن مثني همراه امام حسين (ع) در كربلا حاضر بود و در روز عاشورا به ميدان جنگ رفت و با دشمنان خدا جنگ سختي كرد25. ... نوجوان ديگري كه روز عاشورا در كربلا حضور فعالي داشت، ابوبكر پسر امام .... 6 حماسه سازان كربلا ··· عقيقي بخشايشي

تحقيق درباره ي کودکان و نوجواني که در حماسه ي کربلا حاضر


www.turkumusic.ir/.../تحقيق-درباره-ي-کودکان-و-نوجواني-که-در-حماسه-ي-کربلا-حاض...
۹ دی ۱۳۹۵ - تحقیق درباره ی کودکان و نوجوانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند 8 دسامبر ... للبیت | تحقیق دیگر کودکان نوجواناندر حماسه کربلا حاضر بودند .

کودکان و نوجوانان حماسه عاشورا/ نقش کودکان و نوجوانان در ...


www.dana.ir/.../کودکان-و-نوجوانان-حماسه-عاشورا--نقش-کودکان-و-نوجوانان-در-بالندگ...
۶ آبان ۱۳۹۳ - عاشورا، بالنده ترین و پاکترین حماسه ای است که در خاطره تاریخ نقش ... دختر خورشید کربلا، حضرت رقیه علیهاالسلام، بهانه ای به دست داد تا به دیگر کودکان ... سپس برای سیراب نمودن او که از تشنگی بی تاب شده بود رو به لشگر .... آنگاه که عمویش حسین (ع) را به کمک طلبید، مانند باز تیز پرواز بر بالین او حاضر شد.
 

همراه با کودکان و نوجوانان کاروان حسینی - تبیان


https://article.tebyan.net › ... › کودک و نوجوان › نوجوانان › ارزشهای زندگی › خاندان نور
۷ آذر ۱۳۹۱ - برخى از کودکان ونوجوانانی که با کاروان امام حسین(ع) همراه بودند ... آن گاه كه عمویش، حسین علیه السلام را به كمك طلبید، مانند بازِ تیزپروازى بر بالین او حاضر شد. ... آن نوجوان، به زمین كشیده مى شد و در كنار فرزند جوانش على اكبر و دیگر ...

تحقیق در مورد کودکان و نوجوانانی که در حماسه کربلا بودند


child.powerset.ir/تحقیق-در-مورد-کودکان-و-نوجوانانی-که-در-حماسه-کربلا-بودند
تحقیق در مورد کودکان و نوجوانانی که در حماسه کربلا بودند ... آن گاه كه عمويش، حسين عليه السلام را به كمك طلبيد، مانند بازِ تيزپروازى بر بالين او حاضر شد. ... وى نوجوان 11 ساله و فرزند امام حسن مجتبى عليه السلام بود كه روز عاشورا وقتى ديد سيد .... یکی دیگر از کودکانی است که در کربلا حضور داشت و پس از حادثه عاشورا اسیر شد.

کودکان و نوجوانان نقش آفرین در حماسه عاشورا - زنان در نهضت ...


ashora1436.kowsarblog.ir/کودکان-و-نوجوانان-نقش-آفرین
۳۰ آبان ۱۳۹۳ - این مقاله با موضوع: کودکان و نوجوانان نقش آفرین در حماسه ی کربلا – نگاشته می شود و در مجال ... ویژگیهایکودکان و نوجوانان حاضر در کربلا .... کودکان و نوجوانان دیگری در کربلا حضور داشتند اند که در آن زمان به شهادت نرسیده اند ولی ...

تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند - همیار دانشجو


https://hdaneshjoo.com/product/...دیگر-کودکانی-که-در-حماسه-کربلا-بودند/12515
یکی از جلوه های باشکوه حرکت کاروان امام حسین علیه السلام ، حضور کودکان همراه امام ... وی نوجوان 11 ساله و فرزند امام حسن مجتبی علیه السلام بود که روز عاشورا وقتی دید ... برچسب ها: دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند مقاله کودکان حاضر درکربلا ...

چند کودک و نوجوان در حماسه کربلا حضور داشتند؟ - نشریه ...


https://www.nojavanha.com/category/?p=135462
 رتبه: ۳٫۵ - ‏۲ رأی
درباره نوجوانان حماسه کربلا بیش تر بدانید. ... عبدالله در کربلا نوجوانی بود که به سن بلوغ نرسیده بود و چون عمویش حسین (ع) را ... تیری دیگر، قلب او را نشانه گرفت.
وارد نشده: حاضر

کودکان و نوجوانانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند|کودکان ...


lapshak5.rozblog.com/.../کودکان-و-نوجوانانی-که-در-حماسه-ی-کربلا-حاضر-بودندکود...
۱ آبان ۱۳۹۵ - یکی از جلوه های باشکوه حرکت کاروان امام حسین علیه السلام ، حضور کودکان همراه امام حسین علیه ... نوجوانینابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور ...

سرگذشت کودکان ونوجوانان واقعه عاشورا - موسسه خیریه مهر امام ...


https://imamhadi.com/3473/سرگذشت-کودکان-ونوجوانان-واقعه-عاشورا.html
۱۰ آبان ۱۳۹۲ - یکى از فرزندان امام حسین علیه السلام نوزاد شیرخوارى بود که از تشنگى در ... علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازى بر بالین او حاضر شد. ... آن نوجوان، به زمین کشیده مى شد و در کنار فرزند جوانش على اکبر و دیگر شهیدان ...

سرباز مهدی ... - کودکان و نوجوانانی که در حماسه کربلا حاضر به ...


ab12345.blogfa.com/post/12/%3C-LinkUrl-%3E
کودکان و نوجوانانی که در حماسه کربلا حاضر به شهادت بودند - به وبلاگ علمی فرهنگی من ... نوجوان ديگري كه روز عاشورا دركربلا حضور فعالي داشت، ابوبكر پسر امام حسن ...

چند کودک و نوجوان در کاروان امام حسین(ع) و در کاروان اسرا حضور ...


www.soalcity.ir/node/559
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - علاوه بر اين تعداد از كودكان و نوجوانان كه در روز عاشورا به شهادت رسيده اند،و يا زنده مانده و در ميان اسرا حضور داشته اند، قطعاً تعداد ديگري هم حضور داشته ...

شهدای کودک و نوجوان روز عاشورا | لینک نما


linknama.ir › لینک نما
۲۴ مهر ۱۳۹۴ - تحقیق و مقاله با موضوع شهیدان كودك و نوجوان واقعه روز عاشورا در کربلا ... نوجوانى نابالغ بود كه روز عاشورا دركربلا حضور داشت. .... يكى ديگر از كودكانى است كه در كربلا حضور داشت و پس از حادثه عاشورا اسير شد. ... به همين دليل، در اين قسمت، برخى از ويژگى هاى كودكان و نوجوانان حاضر در كربلا را كه قابليت الگودهى به ...

جوانان و نوجوانان در کربلا - hajij


hajij.com/fa/books/moharram/Motoon/Maghalat/Javanan.htm
گرچه در کارنامه حيات اجتماعي بشر، حماسه هاي بسيار بزرگي در طول تاريخ به ثبت ... آري چهره تابناک آن جوانان بود که تلؤلؤ خاص قيام تاريخي حسين (عليه‌السلام) را در دل ... چرا در سخت ترين شرايط، حاضر نشدند عهدي را که با امام خود بسته بودندنقض کنند. ... از ويژگي هاي ديگر ياران امام حسين عليه السلام به ويژه جوانان کربلا آراستگي به ...

سرگذشت کودکان ونوجوانان کربلا


yekdel.parsiblog.com/Pages/asady/
۴ آذر ۱۳۹۶ - سرگذشت کودکان ونوجوانان حاضر در کربلا در روز عاشورا ... یکى از فرزندان امام حسین علیه السلام نوزاد شیرخوارىبود که از ... آن نوجوان، به زمین کشیده مى شد و در کنار فرزند جوانش على اکبر و دیگر شهیدان خاندان خویش بر زمین نهاد.

تحقیق در مورد دیگر کودکان و نوجوانان در حماسه کربلا حاضر ...


moalemdehati.blogfa.com/post/11
تحقیق در مورد دیگر کودکان و نوجوانان در حماسه کربلا حاضر بودند ... یکی از فرزندان امام حسین علیه السلام نوزاد شیرخواری بود که از تشنگی در روز عاشورا بی تاب شده ...

فرد مطلب - کودکان و نوجوانانی که در حماسه ی کربلا حاضر ...


ratepost.mihanblog.com/post/619
۱۵ بهمن ۱۳۹۵ - کودکان کربلا تحقیق درباره ی کودکان ونوجوانانی که درحماسه ی کربلا حاضر بودند در مورد دیگر کودکان و نوجوانان حماسه کربلا حاضر بودند

جوانان و نوجوانان در عاشورا


sarallah.valiasr-aj.com/include/VIEW.php?bankname=LIBARTICEL&RADIF...
معرفي جوانان و نوجواناني كه امام حسين(ع) بيعت را از آنان برداشته اما آن ها در كربلا ... »1 يا، عائذ بن مجمّع مذحجي كه با پدرش و چند تن ديگر وقتي خبر شهادت قيس بن مسهر ... زماني كه هرثمة بن ابي مسلم از ترس هلاك كودك خردسالش توسط عبيدالله از ياري ... حتي ميزان مطالبي كه به وقايع بعد از عاشوراو سرانجام افراد حاضر در كربلا پرداخته بودند، ...

كربلا از نگاه آمار و ارقام - العالم


https://fa.alalam.ir/news/1532194
۱۶ آبان ۱۳۹۲ - با احتساب 3 تن از كودكان بنی هاشم كه در اين واقعه شهيد شده اند، مجموع شهداي بني هاشم به 33 تن مي رسد: ... 33 زخم نيزه، 34 ضربه شمشير و چند زخم ديگر از حماسه عاشورا به پيكر مبارك حضرت اباعبدالله الحسين (ع) وارد ... در كربلا، 5نوجوان شهيد شدند كه هنوز به سن بلوغ نرسيده بودند. ... زناني كه در واقعه كربلا حاضر بودند:

جوانان و نوجوانان در کربلا - آفتاب


www.aftabir.com › مقالات › دین و اندیشه › دین و مذهب
۱۰ دی ۱۳۸۷ - گرچه در کارنامه حیات اجتماعی بشر, حماسه های بسیار بزرگی در طول تاریخ به ثبت ... آری چهره تابناک آن جوانان بود که تلؤلؤ خاص قیام تاریخی حسین ... چرا در سخت ترین شرایط، حاضر نشدند عهدی را که با امام خود بسته بودند نقض کنند. ... از ویژگی های دیگر یاران امام حسین علیه السلام به ویژه جوانان کربلا آراستگی به ...

شهدای کربلا چه کسانی و چند نفر بودند؟ - خبرآنلاین


https://www.khabaronline.ir/detail/116184/culture/religion
۲۵ آذر ۱۳۸۹ - غیر از امام حسین (ع) و بنی هاشم، شهدایی که نام آنها در زیارت ناحیه مقدسه و برخی منابع دیگر آمده، 82 نفرند و غیر از آنان، نام 29 نفر دیگر در منابع متاخر آمده است. ... ابی طالب که نام آنها در زیارت 'ناحیه' نیامده، 13 نفر است که سه کودک نیز از ...

تحقیق در مورد کودک و نوجوان و عاشورا - سایت علمی و پژوهشی ...


www.asemankafinet.ir/تحقیق-در-مورد-کودک-و-نوجوان-و-عاشورا/
نوجوانی نابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور داشت. ... که پاهای آن نوجوان، به زمین کشیده می شد و در کنار فرزند جوانش علی اکبر و دیگر .... های کودکان و نوجوانان حاضر در کربلا را که قابلیت الگودهی به کودکان و نوجوانان امروزی را دارند، بیان می کنیم:.

نوجوان کربلا - تبیان


https://article.tebyan.net › ... › کودک و نوجوان › نوجوانان › ارزشهای زندگی › خاندان نور
۱۷ دی ۱۳۸۷ - می گویند که شب عاشورا، در کربلا، قاسم در آغاز نوجوانی بود. آن شب او درمیان جمع مردان حاضر، به آخرین حرف های امام حسین علیه السلام گوش می داد. ... دیگری گفت که ای کاش می شد هزار بار کشته شوم و باز زنده شوم و دوباره کشته شوم؛ ولی .... آموزش تفکر برای کودکان علی کوچولو تصاویر دومین جشنواره هنر و خلاقیت تبیان ...

كودكان و نوجوانان در قيام عاشورا (رهيافتي بر ... - مرکز پژوهش ...


pajuhesh.irc.ir/product/book/show/id/1947
در حماسه كربلا هر يك از رادمردان و شيرزنان عاشورا به سهم خود بر اعتلا و سربلندي اين حماسه ... برجسته انساني در جوانان ونوجوانان كربلا بود كه آنان را به عنوان دلاورمردان تاريخ و ... الگوپذيري و سرمشق گرفتن از رفتار ديگران از ويژگي هايي است كه به حكم ... كودكان و نوجوانان حاضر در كربلا را كه قابليت الگودهي به كودكان و نوجوانان امروزي را ...

آموزگار پایه ی پنجم ابتدایی - سرگذشت کودکان ونوجوانان ...


schoolmaster5.blogfa.com/post/84
آموزگار پایه ی پنجم ابتدایی - سرگذشت کودکان ونوجوانان واقعه عاشورا - اولین وبلاگ ... نوجوانى نابالغ بود كه روز عاشورا دركربلا حضور داشت. ... آن گاه كه عمويش، حسين عليه السلام را به كمك طلبيد، مانند بازِ تيزپروازى بر بالين او حاضر شد. ... پاهاى آننوجوان، به زمين كشيده مى شد و در كنار فرزند جوانش على اكبر و ديگر شهيدان خاندان ...

دیگر کودکان ونوجوانانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند


child.powerset.ir/دیگر-کودکان-ونوجوانانی-که-در-حماسه-ی-کربلا-حاضر-بودند-1
حسين عليه السلام در روز عاشورا پس از به شهادت رسيدن يارانش و جوانان بنى هاشم ، يكه و ... نخستين شهيد از بنى هاشم در روز عاشورا بود كه جسد مباركش مورد كينه دشمن قرار ...

کودکن_حاضر_در_کربلا | واقعه ی عاشورا


https://tezhoshan.persianblog.ir/tag/کودکن_حاضر_در_کربلا
۲۴ آذر ۱۳۸۹ - بهترین پست های وبلاگ مرتبط با کودکن_حاضر_در_کربلا که در وبلاگ ... مکتومة بی رحمی و کشتن زنان و کودکانتوسط قاتلان امام حسین (علیه .

کودک و نوجوان و عاشورا - عطشان


atshan-fa.blogsky.com/3
کودک و نوجوان و عاشورا - عطشان - - عطشان. ... تمامی نوجوانان حاضر در کربلا، هنگامی که قصد رفتن به میدان را داشتند، نزدامام حسین علیه السلام ... فرمود: «‌آنها عاقل بودند و اینها نادان؛ زیرا جز حرام زادگان، پیامبران و فرزندان آنان را ... حماسه از سرخی خون برترین رادمردان خدا، خامه گرفت و دست نقاش چیره شهادت که از آستین بزرگ آموزگار آن، ...

چهل پرسش و پاسخ درباره قیام امام حسین (ع) - باشگاه خبرنگاران


https://www.yjc.ir/fa/news/4182490/چهل-پرسش-و-پاسخ-درباره-قیام-امام-حسین-ع
۱۳ آذر ۱۳۹۱ - در زیارت رجبیه جز 82 نفر کسانی دیگری نیز هستند. ... یکی از دلایل این‌که امام ‌با یزید صلح نکرد، این بود که یزید با معاویه کاملاً متفاوت بود. .... کامل است، باید در این عالیترین الگو همه حاضر باشند، باید کودک باشد، زن باشد، تا کودکان و زنان الگو داشته باشند. .... در واقعه کربلا چند کودک و نوجوان به شهادت رسیدند.

تحقيق درباره ي کودکان ونوجواناني که درحماسه ي کربلا حاضر ...


dllup.ir/تحقيق-درباره-ي-کودکان-ونوجواناني-که-در/
... ي کربلا حاضر 1 . تحقیق درباره ی کودکان و نوجوانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند 8 دسامبر 2015 . تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند – همیار دانشجو

نقش آفرینی زنان در حادثه کربلا - دانشنامه‌ی اسلامی


wiki.ahlolbait.com/نقش_آفرینی_زنان_در_حادثه_کربلا
۲۱ آذر ۱۳۹۲ - با توجه به این که امام سجاد علیه السلام در کربلا به شدت مریض بود. ... امام سجاد علیه السلام مامور شد زنان وکودکان آواره را در خیمه‌ای جمع کند. ... مصائب امام حسین علیه السلام در ماندگاری این حماسه عظیم نقش ایفا کند. ... رباب همسرامام حسین علیه السلام در شعر دیگری نیز به شهادت و مظلومیت امام حسین علیه السلام اشاره دارد.

تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند | 11020 - dl8


dl8.hdom.ir/dl8/11020/html
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند | 11020 ... نوجوانی نابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور داشت. وی فرزند امام حسن ... آن گاه که عمویش، حسین علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازی بر بالین او حاضر شد.

شخصیت های واقعه عاشورا - نمایش محتوای محرم - صدا و سیمای کیش


kish.irib.ir/-/شخصیت-های-واقعه-عاشورا
۲۵ مهر ۱۳۹۴ - در زمان معاویه که بیان حدیث و فضیلت های اهل بیت (ع) ممنوع بود، او مذهب شیعه را ... بچه های جزیره .... او جزو اولین گروهی بود که به کربلا رسید تا زودتر از دیگر سپاهیان، سر ..... زيد مي افزايد: سپس تير ديگري به آن نوجوان زدم كه او را كشت. ... پس از قيام مختار، عمر عزلت گزيده بود و مي ترسيد كه در ملأعام ظاهر و حاضر شود تا ...

تحقیق درباره نقش جوانان در واقعه کربلا - دانلود رایگان


2.freedownloadi4.ir/product/1398626
الگوپذيري و سرمشق گرفتن از رفتار ديگران از ويژگي هايي است كه به حكم آفرينش در وجود انسان ... تحقیق درباره ی کودکان ونوجوانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند.

واقعه عاشورا (از نگاه آمار) - ويکی شيعه


fa.wikishia.net/view/واقعه_عاشورا_(از_نگاه_آمار)
۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - برای دیگر کاربردها، عاشورا (ابهام‌زدایی) را ببینید. ..... در کربلا، ۵ کودک و نوجوان شهید شدند که هنوز به سن بلوغ نرسیده بودند: علی اصغر،; عبدالله ...

10درس و آموزه مهم قیام امام حسین(ع) - ایسنا


https://www.isna.ir/news/91083019219/10درس-و-آموزه-مهم-قیام-امام-حسین-ع
۳۰ آبان ۱۳۹۱ - از بارزترین درس‌های عاشورای حسینی ایثار و مقدّم داشتن دیگری بر خود است. در صحنه کربلا، نخستین ایثارگر، خود سیدالشهدا(ع) بود که حاضر شد خود و ... یاد لب‌های تشنه امام حسین (ع) و کودکان تشنه‌کامش افتاد و به خود نهیب زد که: آیا آب ... همسان به همه یارانش، از پیرمرد تا نوجوان، و از رییس قبیله تا غلام سیاه روا می‌دارد.

چه کسانی واقعه کربلا را روایت کرده‌اند؟ - ایسنا


https://www.isna.ir/news/92082012954/چه-کسانی-واقعه-کربلا-را-روایت-کرده-اند
۲۰ آبان ۱۳۹۲ - «حمید بن مسلم» که از وقایع نگارانِ واقعه کربلا بود. ... لحظات واقعه عاشورا در کربلا، همراه امام حسین(ع) حاضر بودند و شاهد وقایع تلخ آن روز بودند. 1. ... مرد دیگری است به نام "حمید بن مسلم" که وقایع نگار لشکر "عمر بن سعد" بوده است او هم نوشته است. .... از تقاضای «میدان جوانان» برای حقیقت تا چند خبر دیگر از مستند.

عاشورای سرخ - کودکان و نوجوانان نقش آفرین در حماسه عاشورا:


ashorayesorkh.blogfa.com/post/6
این مقاله با موضوع: کودکان و نوجوانان نقش آفرین در حماسه ی کربلا – نگاشته می شود و در مجال کوتاه این ... ویژگیهای کودکانو نوجوانان حاضر در کربلا .... کودکان و نوجوانان دیگری در کربلا حضور داشتند اند که در آن زمان به شهادت نرسیده اند ولی برخی در ...

تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند - 13thesis


13thesis.sylvester.ir/47project/10869/html
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - تحقیق دیگر کودکانی که در حماسه کربلا بودند ... نوجوانی نابالغ بود که روز عاشورا در کربلا حضور داشت. وی فرزند امام حسن ... آن گاه که عمویش، حسین علیه السلام را به کمک طلبید، مانند بازِ تیزپروازی بر بالین او حاضر شد. در این ...
[PDF]

ﺳﺮﻭﺭ ﺁﺯﺍﺩﮔﺎﻥ


126.roshd.ir/LinkClick.aspx?fileticket=rXLcIZM5qsE%3D&tabid=99&mid=476
در ﻣﻮرد دﻳﮕﺮ ﮐﻮدﮐﺎن و ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎﻧﯽ ﮐﻪ در ﺣﻤﺎﺳﻪ ی ﮐﺮﺑﻼ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻮدﻧﺪ، ﺗﺤﻘﻴﻖ ﮐﻨﻴﺪ و در ﮐﻼس. ﺑﺮای دوﺳﺘﺎﻧﺘﺎن ﺑﺨﻮاﻧﻴﺪ. ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻳﮏ ﻧﻮﺟﻮان ﻣﺴﻠﻤﺎن ﺑﺮای زﻧﺪه ﻧﮕﻪ داﺷﺘﻦ ﻧﺎم اﻣﺎم ﺣﺴﻴﻦ (ﻋﻠﻴﻪ اﻟﺴّ ﻼم) ﭼﻪ ﮐﺎرﻫﺎﻳﯽ.

چگونه حماسه حضرت قاسم در روز عاشورا رقم خورد؟ - تابناک | ...


https://www.tabnak.ir › صفحه نخست › مذهبی
۱۶ مهر ۱۳۹۵ - از سوی دیگر در روح و روان جوانان احساسات زودگذری وجود دارد که باید آن ها را به ... آورد که همه اهل رزم وحماسه آفرینی بودند و در قیام شکوه مند کربلا از خود رشادت های قابل تحسین بروز دادند. ... امام به یاد فرزند جدش که قاسم نام داشت این کودک را قاسم نام نهاد و از آن تاریخ ..... و دومی همسر حسن مثنی است که در کربلا حاضر بود.

لحظه به لحظه با واقعه عاشورا؛ روز عاشورا بر اهل بیت (ع) چه ...


parstoday.com/fa/iran-i147871
۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - در میان کوفیان حربن یزید ریاحی که نخستین فردی بود که رعب و وحشت را ... به شهادت رسیدند و پس از شهادت صحابه نوبت به اهل حرم و جوانان بنی هاشم رسید که ... حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پای به میدان نهادند، اما کمتر کسیحاضر به مقابله ... تنگ آمد و اسارت زنان و کودکان از کربلا به کوفه، از کوفه به شام آغاز گردید.

درس ها و پیام های عاشورا - العالم


fa.alalam.ir/news/1644303/درس-ها-و-پیام-های-عاشورا
۶ آبان ۱۳۹۳ - در اين ميان، حادثه اي همانند حماسه جاودانه کربلا که ماهيت ضد استبدادي و هويت ... از طرفي ديگر، امام حسين (عليه السلام) داراي مقام والاي عصمت بوده، قول و فعل و ... خدا در ز مين بشناسيم قلمرو نفوذ پيام او نامحدود خواهد بود، بلکه تا آنجا که شعاع ... به آن حيات طيبه است که شخص با بصيرت در راه به دست آوردن آن، حاضر است صدها ...

جوانان کربلا - دانشنامه‌ی اسلامی


wiki.ahlolbait.com/جوانان_کربلا
۲۰ مهر ۱۳۹۳ - آري چهره تابناک آن جوانان بود که تلؤلؤ خاص قيام تاريخي حسين عليه السلام را ... بارزترين صفت جوانان کربلا، وفاداري آنان به امام زمان شان است که در سخت ترين شرايط، حاضر نشدند محمد ... از ويژگي هاي ديگر ياران امام حسين عليه السلام به ويژه جوانان کربلا، ... امام از او درخواست کرد تا براي کودکان حرم کمي آب تهيه کند.

زنان هاشمی و غیر هاشمى حاضر در واقعه کربلا که ناشناخته مانده ...


https://www.khabaronline.ir/detail/188034/culture/religion
۱۵ آذر ۱۳۹۰ - زنان دیگرى نیز در کربلا حضور داشتند که به دلیل طولانى شدن مطالب از ذکر نام آنان خوددارى مى کنیم. ... سپس با تیرک چادر حمله کردو دو مرد دیگر را کشت. ... عمرو بن جناده انصارى از شهداى نوجوان کربلا بود و چون خواست به میدان رود امام .... کاهل اسدى قاتل کودک شش ماهه امام حسین «علیه السلام» (على اصغر «علیه السلام») بود.

جوانان و نوجوانان در کربلا - سازمان تبليغات اسلامي


old.ido.ir/a.aspx?a=1386102404
۲۴ دی ۱۳۸۶ - گرچه در کارنامه حيات اجتماعي بشر، حماسه هاي بسيار بزرگي در طول تاريخ به ثبت ... آري چهره تابناک آن جوانان بود که تلؤلؤ خاص قيام تاريخي حسين ... چرا در سخت ترين شرايط، حاضر نشدند عهدي را که با امام خود بسته بودند نقض کنند. ... از ويژگي هاي ديگر ياران امام حسين عليه السلام به ويژه جوانان کربلا آراستگي به ...

واقعه عاشورا از نگاه آمار و ارقام - شفقنا افغانستان


https://www.afghanistan.shafaqna.com/.../19382-واقعه-عاشورا-از-نگاه-آمار-و-ارقام.html
با احتساب ۳ تن از كودكان بنی هاشم كه در اين واقعه شهيد شده اند، مجموع شهداي بني هاشم به ۳۳ تن مي رسد: ۳ تن از ... سالبود. ۳۳ زخم نيزه، ۳۴ ضربه شمشير و چند زخم ديگر از حماسه عاشورا به پيكر مبارك حضرت اباعبدالله الحسين (ع) وارد شد. ... دركربلا، ۵ نوجوان شهيد شدند كه هنوز به سن بلوغ نرسيده بودند. ... زناني كه در واقعه كربلا حاضر بودند:

واقعه کربلا را برای کودکان تشریح کنیم - خبرگزاری فارس | ...


https://khabarfarsi.com/u/45043061
۱ مهر ۱۳۹۶ - به گزارش خبرگزاری فارس ، سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان، با بیان ... امام حسین(ع) به عنوان یکی از مظلومان بزرگ عالم کسی بود که ظلم پذیر نبود، ظلم ... شاید برای دیگران در محرم برجسته شود ولی برای ما در طول سال این گونه است. .... را به مثابه شمشیر در عصر حاضر می داند و از اعتمادی که کردند تشکر می کنم که ...

نقش کودکان و نوجوانان در بالندگی حماسه عاشورا - رسا | خبر ...


https://khabarfarsi.com/u/45311031
۷ مهر ۱۳۹۶ - نقش کودکان و نوجوانان در بالندگی حماسه عاشورا ... می دانیم روز عاشورا که روز شهادت امام حسین(علیه السلام) و یاران باوفای اوست، روز اندوه و ... او که قبلا اسب خود را در یکی از خیمه ها پنهان کرده بود، پس از اذن امام، سوار بر اسب شد و فرار کرد . ... آری، امام حسین (ع)، برادران و فرزندان و برادرزادگان و دیگر عزیزان و دلدادگان خود را ...

زندگینامه حضرت ابوالفضل - بیتوته


www.beytoote.com/religious/bozorgan-din/ablofazl-baha-biography.html
مادرش فاطمه، دختر حزام بن خالد بود که نیاکانش همه از دلیر مردان عرب بوده و در شجاعت و ... شوهر دیگری اختیارنکردبا آن کهبیش از بیست سال پس از آن حضرت زنده بود . ... رابه فرماندهی امام حسین (ع) جهت باز کردن راه فرستادکه عباس هم در آن جمعحاضر بوده و ... آنان حدودسی نفر بودند و در رکاب امام حسن و حسین (ع) همواره آماده شهادت و حماسه بودند .

عبدالله بن الحسن(علیه‌السلام) الگوی نوجوان شیعه است - کودک پرس


https://www.koodakpress.ir/176067/عبدالله-بن-الحسنعلیه‌السلام-الگوی-ن/
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ... رسیده بودند، تنها امام حسین (علیه‌السلام) و عبدالله در میانه میدان حاضر بودند. وی تصریح کرد: زمانی که امام حسین (علیه‌السلام) طلب یاری از دیگران را داشتند ... کاملی از یک نوجوان شیعی در واقعه عاشورا است که باید الگوی نوجوانانقرار بگیرد. ... قصه‌های پیامبر و فرزندانش؛ کتابی عاشورایی برای نوجوانان · حماسه عاشورا ...

زنان هاشمی و غیر هاشمى حاضر در واقعه کربلا که ناشناخته مانده اند


https://afghanistan.shafaqna.com/.../6902-زنان-هاشمی-و-غیر-هاشمى-حاضر-در-واقعه-کر...
زنان دیگرى نیز در کربلا حضور داشتند که به دلیل طولانى شدن مطالب از ذکر نام آنان خوددارى مى کنیم. ب. ... سپس با تیرک چادر حمله کردو دو مرد دیگر را کشت. ... عمرو بن جناده انصارى از شهداى نوجوان کربلا بود و چون خواست به میدان رود امام فرمود: پدر .... بن کاهل اسدى قاتل کودک شش ماهه امام حسین «علیه السلام» (على اصغر «علیه السلام») بود.
[DOC]

شخصيت حضرت عباس (ع) پيش از واقعه کربلا


vu.whc.ir/front/files/hazrat%20abbas.doc
دليل را پرسيد و نگارينه اى ديگر بر كتاب شجاعت و شهامت عباس عليه السلام افزوده شد. ... در محضر پدرى كه پدر يتيمان بود و غمخوار و همزبان غريبان؛ پدرى كه لقمه هاى اشك آلود ... عليه السلام بين كودكان و نوجوانان رايج بود، بازى اى به نام «مداحى»(6)بود كه تا ..... بگذار فردا كه همه را براى بيعت حاضر مى كنى، مرا نيز احضار كن [تا بيعت نمايم].

زندگینامه حضرت قاسم (ع)


www.valiasr-aj.com/persian/shownews.php?idnews=7860
۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ظاهراً شكل و شمايل ظاهرى و خصوصيات ديگر حضرت قاسم عليه السلام شباهت .... و دیگر فاطمه که زوجه حسن مثنی بوده که در کربلا حاضر بود چنانکه در ...

كربلا از نگاه آمار و ارقام - آوا - خبرگزاری صدای افغان


https://www.avapress.com/fa/news/78400/كربلا-نگاه-آمار-ارقام
با احتساب ۳ تن از كودكان بنی هاشم كه در اين واقعه شهيد شده اند، مجموع شهداي بني هاشم به ۳۳ تن مي رسد: ۳ تن از ... سالبود. ۳۳ زخم نيزه، ۳۴ ضربه شمشير و چند زخم ديگر از حماسه عاشورا به پيكر مبارك حضرت اباعبدالله الحسين (ع) وارد شد. ... دركربلا، ۵ نوجوان شهيد شدند كه هنوز به سن بلوغ نرسيده بودند. ... زناني كه در واقعه كربلا حاضر بودند:

كربلا از نگاه آمار و ارقام - آوا - خبرگزاری صدای افغان


https://www.avapress.com/vdciu5ay.t1avu2bcct.html
با احتساب ۳ تن از كودكان بنی هاشم كه در اين واقعه شهيد شده اند، مجموع شهداي بني هاشم به ۳۳ تن مي رسد: ۳ تن از ... سالبود. ۳۳ زخم نيزه، ۳۴ ضربه شمشير و چند زخم ديگر از حماسه عاشورا به پيكر مبارك حضرت اباعبدالله الحسين (ع) وارد شد. ... دركربلا، ۵ نوجوان شهيد شدند كه هنوز به سن بلوغ نرسيده بودند. ... زناني كه در واقعه كربلا حاضر بودند:

درباره ی کودکان ونوجوانانی که در حماسه ی کربلا حاضر بودند


fetus.wikipici.ir/درباره-ی-کودکان-ونوجوانانی-که-در-حماسه-ی-کربلا-حاضر-بودند
به همین دلیل، در این قسمت، برخی از ویژگی های کودکان و نوجوانان حاضر در کربلا را که ..... کودکان و نوجوانان دیگری در کربلا حضور داشتند اند که در آن زمان به شهادت ...

سازمان تبلیغات اسلامی - کتاب‌های عاشورایی برای کودک و نوجوان


ido.ir/pages/?id=156586
۱۰ آبان ۱۳۹۳ - نویسندگانی که درباره امام حسین(ع) و یارانش و یا رویداد بزرگی چون عاشورا ... به جز کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، ناشران دیگری نیز در این زمینه فعال بوده‌اند. ... شمار می‌آید که پرداختن به زوایای آن، از دو جهت مفید خواهد بود: هم ویژگی‌های یک ... زیبایی‌هایی که کودکان و نوجوانان بر حماسه عاشورا افزودند و تاثیری که ...

نوجوان کربلا - خبروان


https://khabarone.ir/search?s=نوجوان%20کربلا
شهرستان نایین در روز یازدهم محرم میزبان عزادارانی بود که با حضور گسترده خود در این ... اصغر (ع) به دور سوگواران اباعبدالله الحسین (ع) توسط کودکان و نوجوان به گردش .... از حماسه کربلا، در میان این همه هجمه و بمباران‌های اطلاعاتی ضد قیام عاشورا و علی رغم ... هم عبدالله 11 ساله، هم زینب دارد هم رقیه، هم حسین است هم غلامش و دیگر افراد حاضر .

بیوگرافی کامل شهدای کربلا - صاحب نیوز


https://sahebnews.ir › مذهبی › دین و اندیشه مرکز
۳۰ آذر ۱۳۹۲ - وی در کربلا متاهل بوده و فرزندش امام باقر(علیه السلام) در واقعه کربلا 4 ساله بوده است. ... امروالقیس از چنان شخصیتی برخوردار بود که وقتی پیامبر(صل الله علیه و آله) .... لذا برخی از مولوی های حال حاضر اهل سنت هم قبول دارند کهمطلب ازدواج او با ... وقتی دیدند مردم کوفه نان و خرما در میان بچه ها تقسیم کردند حضرت آمدند از ...

چگونه حضرت قاسم در عاشورا غوغا به پا کرد؟ - نمناک


namnak.com/حماسه-حضرت-قاسم-در-عاشورا.p37811
 رتبه: ۴٫۳ - ‏۷ رأی
حضرت قاسم در عاشورا نوجوانی بود که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود نوجوانی کم سن و سال بود اما ... از سوی دیگر در روح و روانجوانان احساسات زودگذری وجود دارد که باید آن ها را به ... حسن(ع)پسرانی آورد که همه اهل رزم و حماسه آفرینی بودند و در قیام شکوه مند کربلا از خود ... امام به یاد فرزند جدش که قاسم نام داشت این کودک را قاسم نام نهاد و از آن تاریخ ...

کودکان و جوانان در عرصه کربلا | در میان یاران و اصحاب امام - ...


www.ghatreh.com › فرهنگی › حکمت و فکرت
۲۷ آبان ۱۳۹۲ - حسن مثنی همراه امام حسین (ع) در کربلا حاضر بود و در روز عاشورا به میدان جنگ رفت و با دشمنان خدا جنگ سختی کرد25٫ ... نوجوان دیگری که روز عاشورا در کربلا حضور فعالی داشت، ابوبکر .... 6 حماسه سازان کربلا ··· عقیقی بخشایشی

گریه بر امام حسین - ویکی فقه


wikifeqh.ir/گریه_بر_امام_حسین
حادثه عاشورا که در سال ۶۱ هجری در کربلا اتفاق افتاد، یکی از بزرگ‌ترین ... و یارانش کشتند؛ حتی از کشتن کودک شش ماهه هم کهتشنه بود و بی تاب، چشم نپوشیدند. ... حضرت زهرا علیه‌السّلام بر سر قبر حمزه سیدالشهدا، حاضر می‌شد، زیارت می‌کرد، نماز ... بود، می‌فرمود تا برای امام حسین علیه‌السّلام مرثیه بسراید و بخواند و دیگران را هم توصیه ...

در مورد دیگر کودکان و نوجوانان حماسه کربلا حاضر بودند – ...


permarket.ir/tag/در-مورد-دیگر-کودکان-و-نوجوانان-حماسه-کر/
۴ شهریور ۱۳۹۶ - على اصغر علیه السلام، یکى از فرزندان امام حسین علیه السلام نوزاد شیرخوارى بود که از تشنگى در روز عاشورا بى تاب شده بود. امام، خطاب به دشمن ...

داستان ازدواج حضرت قاسم در کربلا تحریف تاریخی است - ایسنا


https://www.isna.ir/news/.../داستان-ازدواج-حضرت-قاسم-در-کربلا-تحریف-تاریخی-اس...
۱۹ آبان ۱۳۹۲ - دین و اندیشه · فرهنگ عمومی · ادبیات و کتاب · سینما و تئاتر · تجسمی و موسیقی · گردشگری و میراث · رسانه · فرهنگ حماسه ... حضرت قاسم(ع) نوجوانی بود که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود. ... حسین (ع) بالای سر آن پسر بچه ایستاده بود و او پای بر زمین می‌سایید ... و دیگر فاطمه که زوجه حسن مثنی بوده که در کربلا حاضر بود.
برچسب ها : کودکان و نوجوانان دیگری که در حماسه کربلا حاضر بودند ,
بازدید : 290 تاریخ : 29 / 07 / 1397 زمان : 12:51 نویسنده : حسین نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 392
 • کل نظرات : 11
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 82
 • آی پی دیروز : 92
 • بازدید امروز : 360
 • باردید دیروز : 373
 • گوگل امروز : 49
 • گوگل دیروز : 33
 • بازدید هفته : 360
 • بازدید ماه : 7,682
 • بازدید سال : 7,682
 • بازدید کلی : 345,297